Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
22. května 2007

Čím dál víc si pohrávám s myšlenkou, že tenhle rok do školy už nepůjdu. Tim myslim, že se vykašlu na přijímačky a dám si rok volno. V jednu chvíli už si myslim, že jsem rozhodnutá, v druhou to zase musim řešit.

Jasný jsou dvě věci:

Přijímačky jsou před státnicema, což je pěkně naprd. Písemnejch se nebojim. Celkem věřim tomu, že je udělám. Problém je ale ústní kolo, kam se musí dorazit s jakýms takýms seznamem literatury, pokud člověk nechce riskovat, že se ho zeptaj na cokoli — což já nechci. Jenže já žádnou literaturu k Evropským studiím načtenou nemám a mít nebudu. Prostě ústní kolo je tak jako tak nejspíš bez šance.
A i kdyby se zadařilo — je tu druhá věc, a to, že já Evropský studia studovat nechci. Vim to už x let. Chtěla jsem jít na Německo, ale moje znalosti němčiny jsou tak žalostné, že ústní pohovor v nj by byl hřebíčkem do rakve. Proto Evropa — tam je pohovor v angličtině. Nebaví mě to, nezajímá, nechci to dělat.


Ovšem... nedokážu si představit, že tu školu nechám. Najednou nebudu student. Už budu DOSPĚLÁ. Řikám si, že začnu chodit na němčinu a za rok to zkusim znova. Na německo a na žurnalistiku, resp. na mediální studia. Ale vim, jak to dopadá. Kolik z těch, co si řikali "zkusim to za rok", to skutečně zkusili? Stát se může cokoli a třeba už se na školu nevrátim. A pak si zase řikám — no a co? Záleží na tom tolik? Bc. mít budu a ty dva roky magistra si můžu udělat kdykoli, až zjistim, že to potřebuju.

Nechci dál ztrácet na škole čas něčim, co mě nebaví. Je to děsně ubíjející. Dělám to už pět let. Chci trochu načerpat síly a jít na tu školu s chutí. Pamatuju si na prvák, nebo aspoň na jeho půlku, kdy jsem byla nadšená a děsně mě to bavilo. Chtěla bych to zažít znova. Ale to na ES nepůjde.
Nehledě na to, že když jsou ústní přijímačky tři dny před státnicema, je to akorát tak koledování si o malér. Ústní nedám a navíc se ani nestačim připravit na státnice kvůli tomu stresu kolem toho.


No, jak vidno, nevim, co mám dělat, nevim, jak se k tomu postavit. Vim, že to dělat nechci, že tam nechci jít, nechci to studovat a zaobírat se tim, navíc moje šance, že by mě i skutečně přijali, neni nijak závratná. Ale bojim se, jestli pozadí toho, proč to chci vzdát, neni moje lenost, pohodlnost a strach.

Achjo.

Komentáře

Další věc, kterou bys měla uvážit je, že když prodloužíš studium, budeš možná muset platit (A FSV vypadá od pohledu pěkně mastně.)
Proč ten pes nežere? Snažím se mu nacpat suchárek a on nic.
Aha, už jo. Myslel jsem, že je jak ten náš a suchary mu už nejeddou. (Mě si nevšímej :)
tak to je poslední věc, která mě trápí. FSV je nejlevnější faulty na karlovce. 9000 za semestr sice neni pakatel, ale já ten rok samozřejmě hodlám pracovat a vydělávat. takže předpokládám, že mě to pak už tížit nebude.

suchárek musí být správně podán! :) taky mu můžeš nabídnout míček.
v tvym veku uz by me tezce nebavilo nechat se vydrzovat, pokud te to nebavi tak tam nechod, ale zvaz:
- nejspis se uz studovat nezacnes - nic
- studovat se da i u zamestnani
- i kdyz u zamestnani zacens nejspis nevydrzis, chce to hodne velkou vuli :)
- to delas 5 let jen Bc.? sem myslel ze uz budes mit Mgr. aspon ...

BTW: pes je asi prezranej ani ode mne nechce suchar
nj. dělám 5 let bc. nejsem ani zdaleka sama a jsou experti, který to dělaj i dýl. ovšem jsou i lidi, který to zvládnou rychlejc, žejo.
a proč myslíš, že se nechávám vydržovat? to mi zavání sršnovštinou a ježej se mi chlupy po těle a mám sto chutí se urážet.

to, co píšeš, zvažuju. právě se obávám bodu č. 1. bod 2 u mě nepřipadá v úvahu. studovat při nějaký práci bych mohla. ale při zaměstnání... leda by mě zaměstnal =M=. pak možná :D.
btw suchar se musí dát do výšky.
mně ten suchar taky nežere? :(

já bych si dala oddych, intenzivní kurz němčiny a příští rok hezky s prázdnou hlavou bych se na to vrhla...
žejo... :)
já si řikám, že to špatně dopadnout nemůže. buď se budu plácat v ničem, žádná kloudná práce, nic, tak se vrátim do školy, dostuduju si to. nebo naopak najdu práci, která mě baví, jde mi, snad mi i vydělá :D, a pak adié školo. prostě už chci začít dělat něco, co mě bude bavit. škola to v tuhle chvíli nebude, tak prostě práce.
jo a s tim sucharem... dejte ho pořádně vysoko! třeba až pod nápis pejsek.
Naší psici vždycky chutnají sucharů jen tak první dvě misky, pak si jich přestane všímat, dokud zase nedostane jinou příchuť.
pokud ze školy odejdeš, najedeš na jiný režim a příští rok studovat na 99,9% nezačneš ........ já být tebou, tak studuju (cokoliv) dokud to jde.
Deyvo, to je sice možný, ale nemyslim si, že je moc co ztratit. proč dál studovat něco, co člověka nebaví. pro další titul? jo, jasně. bc. neni komnplet vejška. i já to trochu pociťuju jako švindltitul. nicméně je to dokončený vysokoškolský vzdělání.
pokud nepůjdu za rok zpátky do školy, tak jedině proto, že jsem našla realizaci v práci. a to je přesně to, co chci - dělat něco, co mě baví a naplňuje. pokud nebudu v práci spokojená, tak se do školy vrátim.

no asi už jsem rozhodnutá. jen to musim nechat rozležet.
prostě chci dělat školu s motivací. taky k nám chodí prá lidí, co studujou při zaměstnání. a oni jsou tak krásně zapálený... nepřipravenější studenti! jasně, že to maj mnohem náročnější. ale oni vědi, proč to dělaj. a dělaj to, protože chtěj! já chci taky vědět, proč vlastně studovat, a studovat proto, že chci. ne proto, že bych měla, nebo proto, že by mě to jednou mohlo mrzet.

vydržela jsem nevzdat tu školu před cílem. ikdyž jsem milionkrát chtěla. nebaví mě to a přesvědčovala jsem se před každou zkouškou, že by mě jenou mrzelo, kdybych to vzdala. a mrzelo. věnovala jsem tomu takovýho času a energie, že bych si rvala vlasy. nadávala bych si už dva měsíce po tom, co bych se na to vykašlala. ale takhle to bude jiný. první cíl - bakaláře - už budu mít za sebou. ty roky nebudou promarněný. něco si z toho odnesu. ale před dalšíma bojema chci načerpat sílu a zjistit, jestli vůbec ještě bojovat chci. a jestli se za rok do školy nevrátim, tak ais proto, že nechci. a co se stane...

doma to trochu zajiskří. přecijen bratr phdr a máma mi už několikrát dala najevo, co si o bc. myslí. ale na to peču. je to můj život, oni za mě studovat nebudou. důležitější je pro mě to, co si o tom myslí =M=, a s tim už jsem to probrala a podporuje mě.

takže je asi upečeno.
zajímavý, jak ten blog někdy skutečně pomůže utřídit si myšlenky...
ja delam magistra 7 let - pravda, na uz na druhym oboru :)
a to je právě výhoda bc studia. že pak má ten navazující magistr jen dva roky. takže do čtyř let to člově kmusí dosmolit. prostě už se v tom tak nezacykluje. proto mě to nijak neděsí. kdybych před sebou měla vidinu pětiletýho mgr studia, tak bych snad padla do mdlob. ale navazující magistr mi vrásky nedělá.
vsak se klidne uraz jstli chces ;) jj, trochu rejpu no a? :)
hele dodelej si Bc. a pak to res je to tvuj zivot
ja sekl taky z VS pryc a nasi to spatne nesli
uklidnili se az jsem zacal vydelat vic nez leckterej vysokoskolak :) ale i tak jsou ted radi ze jsmem zacal studovat kombinovany :)

mimochodem uz mi zbyvaji z druhyho semestru jen dve zkosuky - matiku a fyziku mam - z prvniho mam vse na prvni termin taky

az budu Ing. pujde mi na promoci 4 a pul leta dcera, no neni to sranda? :)
ale ne. já se jen tak neurazim. jen nemám ráda takovýhle řeči. myslim si, že kdybych se nechávala vydržovat, byl by =M= první, komu by se to nelíbilo.

tady je právě ten problém, že nemůžu nejdřív dodělat bc a pak to řešit :). přijímačky jsou před státnicema.
a řekni mi - nemáš z tý školy te\'d lepší pocit? kdyžs toho nechal, určitě jsi měl proč. teď ses vrátil a taky víš proč. jde ti to líp? máš lepší přístup? baví tě to?

je vidět, že ti to jde, takže odpovědi jsou asi všechny ano :).

já měla celý studium taky skoro všechno na první pokus. výjimka byla geografie - věc, která mi nešla už na základce, a dějiny zemí středovýchodní evropy-problematika, která mi absolutně nic neřiká a děsně mě nebaví. a možná ještě něco... nechci lhát. to neni o tom, že by mi ta škola nešla. jen mě nebaví, no.

doufej, že jí bude jen 4 a půl. že to budeš všechno zvládat v termínu :). držim palce!
ja delala bakalare tak 5 let a svet se nezboril (akorat ti teda zavidim tech 9 litru za semestr, mne odpustili nejdriv 1/2 a pak 2/3 a stejne jsem vyplazla 13 500.. Oproti puvodnim 36 000 jeste slusna castka.o)). Vsichni kolem me dali bakalare za 3-4 roky, pet let se tam placal malokdo:o)

na ty prijimacky bych sla, aspon pro ten pocit, ze si pro to udelal maximum... O tolik ti prece nejde ne?

jak dam pejskovi micek? uz se mi ho podarilo donutit si stoupnout, poskocit a zastekat a nakonec i sezrat suchar, ale micek nevidim:o(
ihned po dopsani jsem prisla i na ten micek:o)) tak nic..
no... kdybych to byla bývala podala na to německo, tak bych na ty přijímačky i šla. protože by existovala jakás takás šance to nějak doplácat. ale když vim, že se na to prostě nezvládnu připravit...
maximum jsem měla dělat od února. nějak jsem si to nepřipouštěla... vůbec jsem na to nemyslela. uvědomila jsem si to až minulý týden. že ústní jen tak zfleku prostě nedám. a když vim, že to neumim, nevim, proč bych se tam měla jít ztrapňovat. a ani nejde o ztrapňování. prostě nevim, co bych tam měla jako dělat, když bych nebyla schopná komisi nic říct.

k pejskovi - a všimli ste si, že ho tu mám už aspoň rok??? :))


a devět litrů si taky závidim. nejdřív jsem byla naštvaná, jaký to jsou zloději a jaký po mně chtěj sumy, ale jak jsem zjistila, že je to nejlevnější fakulty, srazila jsem paty a cálovala. ovšem teď jsem žádala o odpuštění 25-50% částky, na což mám nárok, a dosud se mi nikdo neozval. mám pocit, že opět budu muset zaplatit všechno :/. a to mě netěší. aspoň odpovědět mi někdo moh. hlavně, že jsem to podávala přes podatelnu. teď nemám ani důkaz, že jsem skutečně žádala. kdybych to poslala doporučeně poštou, mohla jsem mít aspoň podací lístek.
no nic. to už je jiná pohádka.
Dělej jen to, co TY pokládáš za dobrý a kašli na to - \"co by tomu řekli lidi\" :-)))
copak lidi... ale rodiče :).
hele džejn...máš nárok na odpuštění až padesáti procent?..jakto?...próóč?...já chci taky:))...platím skoro čtyřicet:(
........ člověk až časem zjistí, že dobré rady (zejména od rodičů) nebyly vždycky tak úplně mimo :)
ale Deyvo... nejde o dobrý rady. jde o to, že je mi třiadvacet, za měsíc čtyryadvacet a nějakej ten čas s nima nežiju.
navíc... moji rodiče jsou prostě moji rodiče. oni mi nebudou radit. táta řekne, ať si dělám, jak myslim, a máma... ta na mě bude začne řvát, bude se ušklíbat, dávat oči vsloup... tohle ale řešit nebudu. napsala jsem tu toho dost ještě v době, kdy jsem bydlela u nich.
breniko, nárok můžeš mít z různejch důvodů. studium v zahraničí, dobrej prospěch, dítě, péče o někoho z rodiny... je toho milion. každá škola, možná i fakulta, si to upravuje po svým. zkus si to zjistit. na studijním ti určitě řeknou.
Rodiče jsou tak lidi - nejsi jejich majetek a za svůj život jsi odpovědná jen sobě!
A pokud jde o dobré rady - ty by měl kdokoliv dávat jinému dospělému jen když je o to žádán !
Rodiče jsou taky jen lidi a za svůj život jsi odpovědná jen sobě.
A pokud jde o dobré rady - dobré rady má člověk druhému dospělému poskytovat jen tehdy, je-li o ně žádán, a jinak ne ... a nerozhoduje, jestli je ten druhý náhodou můj potomek :-))
Letos neni nahradni termin termin prijimacek v cervenci pro ty, co maj predtim bc. statnice ? Za me byl... /2003/

Jinak i mne je ouzko, diplomku sem odevzdal -28.6. statnice.
Zjistil sem ex post, že kontrola pravopisu se ve wordu nepovedla - z Beriji se stal \"Herija\" a z Vilna \"Volno\", ale snad to \"nas\" pan docent V...... pochopi.

Ach jo, mne se tak nechce drtit kua... :p

náhradní termín nejspíš je. jenže o tom mi nikdo neřek. ještě jsem se ptala na studijním. ale tam mi řekli, že si můžu požádat o prominutí z důvodu dobrýho prospěchu, což já nemám. o náhradním termínu kvůli státnicím ani slovo, takže jsem si o nic nežádala.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz