Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
30. května 2007

Malá je doma UPDATE: 10.30

Když jsem uviděla malou, bylo mi jasný, že pískačka, co máme doma, už je velká. Asi ne uplně, ale rozhodně větší, než malá. Seznamovací strategii jsem měla promyšleně naplánovanou. Vyrobila jsem seznamovací krabici s přepážkou z pletiva a zakryla vrch potravinovou fólií. Každá holka měla bejt na jedný straně, aby se vidělo, jak na sebe budou přes mříž reagovat.
Inu, člověk míní a pískomilové mění. Takže než jsem vyšťourala velkou, malá se v krabici prolejzala sem tam přepážka nepřepážka. Bylo jasný, že takhle to nepůjde.
A tak jsem velkou zabarikádovala v horním patře stré dvoupatrové klícky a malou dala do prvního patra. Bylo to na mě ale moc málo akční. Velká čmuchala a malá vypadala, že ani neví, že tam neni sama. Rozhodla jsem se přitvrdit a velkou dala i se starou malou klecí do velký klece. Do velký klece jsem vypustila i malou pískačku. A nestačila jsem se divit.
Velká se malý bojí!
Malá je pěknej kápo! Začala bběhat po kleci, oblejzala malou klec a velká jen koukala. Když k sobě čuchly u mříže, velká začala pištět a schovala se pod misku s pískem, kterou má zavěšenou na mřížích. Odtud pak pěkně dlouho nevylezla, jen číhala, a když zrovna malá běžela okolo, vleká pištěla, a nevim která z nich se zkoušela kamsi zahrabat.

Teď malá šmejdí a velká zcela proti zvyklostem spí v horním patře svojí klece. No to jsem zvědavá, jak to dopadne...
A já už si malovala, jak spolu holky dneska budou spát v klubíčku.
UPDATE:
9.45
Ráno koukám do klece, co je novýho.
Ta malá potvora je pěkně útočná sfiňa! Velká je kouslá na ocase, na čumáku a na tlapce!
Když se potkaj u mříže, tak velká už nezdrhá, ale obě se zuřivě snažej se podhrabat. Asi se chce velká pomstít :(.

10.30
Velký teče krev z ocásku, malá je kousnutá u čumáku :/. Použila sjem trik s vodou — když se rvou, má se na ně stříknout z rozstřikovače. Velká reagovala podle předpokladů — cukla a šla se osušit, malá běhá s kapkou na nose a uchu a je jí to jedno.
To jsme si nasadili pěkný ďáblovo kvítko...

Komentáře

dneska ne, ale budou, jejej, co se u nas nalitalo chlupu a to to byli brachove ;)

urci si dulezitost a vsechno pujde...
chce to hadiho soudce :) ten je porovna :))
Jooo, to sem zkousel taky. Rikal sem si ze jedne kocce je smutno a ze ji poridim druhou, at si ma skym hrat. A ono z toho zatim mela malem infarkt a rekl bych ze me to dodneska nezapomela ze sem ji do bytu nasadil takovou zlou velkou cernou chlupatou vec :-)
... ve vysledku sit o rozdelili. Cerna ma muj pkoj a postel a neviditelna (ta mensi) ma zase kuchyn. Je ale zvlastni ze vzdycky napraska ta ktera je na svem vlastnim. Ikdyz ta mensi se sotva boji vlezt keme do postele jak ji ta druha zene, tak v kuchyni se te velke klidne vrhne po krku, kdyz se nahodou octne bliz k misce se zradlem nez je ona :-))
holka? nepsala jsi neco o koulickach? :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz