Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
31. května 2007

Knížka z tramvaje

Jeli jsme tuhle s =M= tramvají, když tu na Národním divadle vystpoval pán. A tim myslim na Národním divadle — skutečně u Národního divadla, ne u Hollaru.
No a po tom pánovi zbyla na sedačce knížka.
"Haló, pane, haló, nezapomněl jste si tu knížku?" volala jsem za ním. Ale prej že ne, prej že už tam byla.

"Dobrý" v posteli... Znělo to zajímavě, a tak jsem se rozhodla, že si knížku vezmu. Po dvou dnech už mám přečteno dvěstě stránek :D.
"Mohla bys z ní udělat putovní," řikal =M=. Prej že až jí přečtu, mohla bych jí zase pohodit v tramvaji.

A to přesně udělám! Přečtu si jí a nasmolim nějakej lístek o tom, že je to nalezená tramvajová knížka a že slouží pro ukrácení dlouhé chvíle. Může si jí vzít, kdo chce, ale bylo by moc hezké, kdyby jí po přečtení zase vrátil na místo.

Heh... a taky bych tam mohla dát adresu blogu, ať každej, kdo jí najde, zkusí nahlásit, kde jí našel a kdy a kdy a kam jí vrátil!
malý socioprůzkum...

Komentáře

Zajímavý nápad.
jen aby se nejednalo o knihu z knihotoče!
http://www.knihotoc.cz/
myslím, že v Čechách brzy zmizí beze stopy...:)
Takový projekt se zanecháváním knížek na veřejných místech již pár let existuje celosvětově na www.bookcrossing.com
Mek Bílová, vyhrála jsi o necelé dvě minutky ;-)
Jestli tam tu knihu nezanechal tramvajový \"jarní dělač\", když z rubové strany popsané účtenky z Delvity asi nezafungovaly ;-)
novida, to jsem netušila. tahle knížka žádnou nálepku nemá. a není tam ani vzkaz, tel. číslo, nic. takže to nebude ani knihotoč, ani dělač.

ale co není, může být. stáhnu nálepku a začlením se :).
Aha, zajímavý nápad jak se zbavit \"nepohodlných\" knih u nás doma :-) Udělám z nich nástroj performance! Ale obávám se že nic kalibru \"dobrý v posteli\" doma nemáme...
dobrej napad, napis pak jestlis to zrealizovala. Ja nasla takhle jednou knizku v autobuse, byla pekne uhledne zastrcena mezi operadlo a sklo okna, chvili jsem patrala kolem jestli to neni nejaka past nez jsem se ji zmocnila, pak jsem hledala nejakej vzkaz..a nic, byla JEN zapomenuta. Nicmene velice dobry cteni, mam ji ted doma v knihovne ;-)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz