Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
1. června 2007

Ech... doba je zlá

I když nevim, jestli to spíš neni tím, že je můj velký bratr tak trochu chytlavý (rozuměj vznětlivý).
Před několika dny, a možná je to už i déle než týden, mě maminka poprosila, jestli bych jí mohla koupit jakési dvě knihy. Ano, slíbila jsem. Až půjdu na nákup, tak je koupím.

No jo. Jenže já od té doby na nákupu byla jen jednou a to jsem s sebou neměla dostatečný obnos peněz, abych mohla utratit i pětikilčo v knihkupectví. Inu co... jistě se to neposere, řekla jsem si.

Dnes mi volal bratr. Prý jestli už jsem koupila ty knihy. Nikoli, pravila jsem. Hurá, řekl on, a že prý bysme mohli v pondělí vyrazit spolu, anžto on by přivezl maminčinu kartu od knižního klubu, kterou sice ztratila, ale já už jsem jí stihal zařídit novou, kterážto jí již dorazila.
V pondělí se mi to nehodí, zarazila jsem bratra. Musím na uzavírání indexu a bůhví, jak dlouho to bude trvat... Tak prej jindy... No jo, řekla jsem. Jenže já nevim, kdy budu mít čas. Mám to sice deset minut od baráku. Jenže když už se vydám do OCčka, tak už tam dojdu i na nákup, a musim se na tu výpravu připravit, žejo, a taky se po návratu domů budu dlouho soustřeďovat...

To máte tak. Když mám vyrazit dál, než kolem baráku, stojí mě to teď velký přemáhání. Nemám čas léčit si uhry na bradě a žehlit denně vlasy, ovšem neučesaná na smíchovskou křižovatku prostě jít nemůžu. A není to jen moje marnivost, co mi brání vyrazit jen tak. Už od rána bych věděla, že musím někam jít, a nemohla bych se soustředit na učení. Kdyby se to odbylo dopoledne, prosim. Jenže to nejde, jelikož bratr učí. Cokoli od jedné hodiny odpolední dál, už ovšem znamená zabitý den. Dopoledne nic neudělám a ve tři, po návratu z nakupování, se budu dávat další hodinu dvě dohromady, abych se zase koncentrovala na učení. Asi je v tom moje lenost, pohodlnost, a já nevím, co ještě. Ale prostě to tak je, a co mám asi dělat. Přemáhat to a pokoušet teď, čtrnáct dní před státnicema, neni zrovna nejlepší nápad.

Ale bratrovi se to nelíbí. Odsek mi něco do telefonu a byl čím dál ráznější. No co, prostě se mi to nehodí, tak se nečerti, nedala jsem se. Holt nebude sleva, no.
Prý mu přijde zbytečné, když může mít máma slevu, aby jí neměla.

Kurva!!!!!
Asi je to tim, že mám pocit, že máme s =M= peněz dost. Asi je to tim, že zatímco naši neustále škudlej (ač by nemuseli), my chodíme minimálně jednou do tejden na kafe nebo na večeři. Ale doprčic!!!
Kolik asi tak dává knižní klub slevu? Kdyby 10%, je to hodně. To schudnou o těch padesát korun? Já je tý mámě dám, ať je klid! Ať sakra pochopěj, že mě vykolejí i to, když musim na čtvrt hodiny se psama. Obvykle totiž s nima musim zrovna v tu dobu, kdy jsem ve stavu nejvyšší koncentrace a kdy by mi to všechno skvěle šlo, ale Pedi začně ňufat a já prostě musim, pokud nechci, aby se mi pokadila na koberci. Ať sakra pochopěj to, že se mi nehodí jít jim kupovat knížky zrovna, kdy oni si zamanou. A že je mi velice líto, ale že se mi opravdu NEHODÍ jít zrovna teď vyzvedávat s bratrem jeho PhDr diplom.
Jindy prosim. Nekoupila jsem už toho dost? Neoběhala jsem toho dost? Neprokázala jsem už, že když můžu, tak pomůžu?
Ale teď po mně sakra nikdo nic nechtějte. Ještě 18 dní ne!

Komentáře

No mě nejvíc vykolejí samotná návštěva maminky (telefon jsem teď takticky vypnul a týden je vypnutý :-). Většinou v té nejlepší náladě z úřadu a schytám ta vpodstatě za cokoliv. Pak může přijít kdykoliv a je tím zabitej stejně celej den (ideální je den přímo před zkouškou) :(((
Žehlit vlasy? Jsem vděčná za každý náznak vlnovky :-)
no žehlení bylo přehnaný. mně stačí to umejt a vyfenovat. ovšem tim mytímse im právě narovnaj.

už je to tak, že lidi nikdy nejsou spokojený s tim, co maj. mně se na hlavě pár hodin po umytí začínaj dělat pokládaný vlny.
jsem byla u kadeřnice a ona povídá \"teda vy máte tak krásný přirozený pokládaný vlny... vás kdybych měla u závěreček, to by mi bylo hej\".
pokládaný vlny jsou takový ty ze 20., 30. let.
na těch dámičkách to vypadá fajně, ale mě to pěkně s...

třeba tady http://www.mata-hari.com/img/matahari-portrait.jpg

ale moc to vidět neni.
blbě se to stříhá, protože když se ty vlasy přestřihnou ve vlně, tak se to pak nechutně ježí.
no neni to jednoduchý :).
ha - tak to je skoro jako moje vlasy :D
teď teda skoro komplet, protože už jsem dva měsíce nenašla čas na kadeřníka a začíná mi to přerůstat kde možně.

http://www.costumesofnashua.com/CNWebSite105/Active905/Pages/Wigs/1920s/Pics1920s/Lfullfluff.jpg
To je super! Moc pěkný vlasy. Máš neustálý hollywoodský retro glamour :). Nikdo není spokojenej, to je fakt. Včera jsme s jednou kamarádkou fantazírovaly, jak bysme byly šťastný se zrzavým kudrnatým hárem :-). Ona má vlasy jako indiánka a já hnědou pochcanou slámu :-).
Tyhle vlny mi babička tvořila vždycky, když jsem šla do tanečních. Dodnes mám na babičku i na vlny alergii.
Jinak já mám přirozeně vlnitý vlasy, ovšem po každým umytí se mi to zvlní jinak. Šílená otrava. Ani dlouhý si to nemůžu enchat narůst :(
kasli na to:o) ... myslim, ze ted mas pravo byt hnusna na lidi a neuroticka... ja treba jsem to predem avizovala a vsichni jsou na to pripraveni... a delas to teda devatenactyho? ja dvacatyho v pul paty odpoledne...
jo a mimochodem, az to udelam, tak si za odmenu koupim prave zehlicku na vlasy:o)
Milá Jane - vím že tento post byl hlavně o něčem jiném, ale nedá mi to, abych nereagovala na ty větičky o ztraceném dni a dvouhodinách soustředění, abys mohla začít seriozně pracovat. Možná je to ode mne sobecký, ale jsem opravdu ráda, že v tom nejsem sama. Vím úplně přesně, o čem mluvíš, mám takovéto stavy každé zkouškové. Člověk si nad to učení teda sedne, když už to jinak nejde, ale než se do toho opravdu zahrabe, trváto dlouho a myšlenky lítaj všude možně. Osobně mne například naprosto demotivuje i fakt, že musím někam odejít třeba v šest večer. To je pak v háji celý den, protože je mi jasný, že než se začtu, už to nebude mít cenu...
Teď ti každopádně držím palečky na státnice, ať to pěkně zvládneš. Jsi hrdinka :o)
jane i magda: ja to mam naopak... soustredim se v kratkych intervalech a mezi tim musim mit nejakou rozptylovaci aktivitu... takze tak pul hodky uceni, pak neco... psi musi byt super:o)
jano: jo... když si hlavu dva dny nemeju, tak mám přesně to retro. ovšem stydim se v tom vyjít na ulici. hodinu to zuřivě češu před zrcedlam, ale je to uplně k ničemu. pečlivě načešu a vlny se zase vrátěj přesně tam, kde byly. achjo. gely, vosky nepomáhaj. možná by pomoh lak, ale ten mi zase vadí.

charlotte: taky nemůžu mít dlouhý vlasy. tam by teda ty vlny tak nevadily. ale s douhejma vypadám jak idiot :/.

erie: stále nevím, kdy to dělám. je mi to skoro jedno. v pondělí jdu do školy, tak to možná zjistim. ach jo:(.

magdo: jo... tak nějak. ve středu jsem měla v šest večer vyzvednout pískačku a celej den jsem NIC neudělala. dopoledne jsem vyspávala, protože =M= taky vyspával, pak jsem šla nakoupit, pak jsem doobalovala klec pletivem, aby písklata neprolezly, pak byly tři hodiny, tak jsem se začala soustřeďovat, ale od půl pátý už jsem zase řešila, jestli si nemám umejt hlavu, jak tam pojedu, co si obleču... no pako. za deset minut šest jsem vyrážela a na mobilu prej jestli to můžem posunout na sedm.
bezva. stihnu si umejt hlavu. ale nechtělo se mi namáčet si vlasy, takže jsem se odhodlávala tak do půl sedmý a to už zase bylo pozdě. další sms - v půl osmý. nakonec jsem tam dvacet minut čekala, a pak zbytek večera pozorovala pískačky v kleci. děs.
Magdo, sama v tom rozhodně nejsi, mám to taky tak. Jak já vždycky závidim těm, který se dovedou učit i v tramvaji na stojáka :o)
Taky tomu naprosto, ale NAPROSTO rozumim!!! Vždycky si říkám, že vstanu brzo ráno, ale já a ranní vstávání (nebo spíš jakékoliv vstávání :)) je kapitola sama pro sebe. Takže vstanu nejdřív v deset, pak se dvě hodinu meju, snídám, probouzim atd. Ve dvanáct si udělám oběd a pak jsou najednou tři. Pak k tomu konečně sednu a než stihnu něco vlastně udělat je šest a já musim do práce :(. Nejlíp se mi učí večer a v noci, ale právě když mám někam večer nebo odpoledne jít, tak den den skoro nic neudělám. Děsně mě to na mně štve!!!
A k vlasům: mám vlnitý vlasy a celej život se je snažim rovnat :) K posledním narozeninám jsem si koupila i tu žehličku!

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz