Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
7. června 2007

Maminka překvapuje

Jak jsem psala v komentáři u předchozího zápisku, naznačila sjem mamince, aby moc nepočítala s tím, že mě vezmou na Mgr.
"To budeš mít jen půlku vysoký školy jo?"

To mě popudilo. No ano. je to v podstatě půlka. Ale sakra, je to ukončen vš vzdělání. Víc mě ale popudil bratr, kterýmu jsem včera přála k narozkám. Už je mu 32 let!!! Bože, bože...
"A kdy máš nějaký závěrečný zkoušky?"
"Jaký závěrečný zkoušky?" fakt jsem ho nechápala. Myslí si, že ještě dělám před státnicema nějaký zkoušky nebo co???
"No ty tvý jakobystátnice..."
Tyjo!!!
"Jaký jakobystátnice? To jsou normální regulérní státnice!"
Že i on bude znevažovat moje bc studium, to jsem teda nečekala.

Mamince jsem vysvětlila, jak se věci maj, že ke státnicím jsem si vybrala specializaci Německo, Rakousko, nicméně přijímačky na Mgr. dělám ze specializace Evropská unie, a že se na to nejspíš nestihnu připravit, že je to totálně odlišnej obor, navíc že se mi tam ani moc nechce. Trochu se rozčilovala, řikala takový věci jako "No Petro..." jakože zklamaně, chápete... Ale ne naštvaně.
"Dyť by se nic nestalo, šla bych příští rok zas. A stejěn jsem chtěla spíš na žurnalistiku." ukazovala jsem jí, že letošníma přijímačkama moje možnosti nekončí.
"No jo!" vykřikla zdrceně, "ale takhle budeš studovat do čtyřiceti a já se vnoučátka nikdy nedočkám!!!"

Tak tohle jsem teda nečekala. Spíš nějaký cancy o zničeným životě a tak. Vnouče může bejt cobydup.
Jen doufám ,že si tuhle myšlenku udrží v hlavě i v červenci, až jí budu sdělovat krutou pravdu. Že to nebylo jen zachvění nadšení z toho, jak jsem jí vykládala, jak jsem byla při psaní bakule tak nervní, že jsem měla zpoždění o víc než 14 dní, že jsme koupili dva těhu testy. Hned jsem mámu ujišťovala, že se nemusí bát, že nic neni, že mimino nebude. Ona mě ale hned vyvedla z omylu.
"Já bych nebyla naštvaná. Já bych se náhodou těšila. Já o tohle všechno budu ochuzená. Moje máma byla babička v osmatřiceti. Mně bude padesát a nic :/."

No vida...
Tak aspoň víme, na čem jsme. Ale překvapila mě. Jsem jí řikala, že jedna z prvních věcí, co mě napadly, když jsem se obávala, že se možná rozmnožíme, byly, že by mě zabila. Ona mě hned začala ujišťovat, že vůbec ne. Táta křičel do telefonu, jakej prej nám maj koupit kočár. No, překvapujou mě starouškové :).

"Ale ty testy nemusej bejt spolehlivý! Řikali to tuhle v rádiu" hlásila máma.
"Mami, ale nic nebude, fakt. Netloustnu, nemám chutě, nebleju..."
"A nehubneš? Já jsem hubla!"
Ona by si to snad fakt přála!

Komentáře

Hihihi, však ono na tebe dojde ;)
Hihihi, však ono na tebe dojde ;)
kurnik, jednou by to stačilo, co? ;) ale to já ne, zase tak moc škodolibá nejsem :-D
teeeeda :) to moje skorosedesatileta maminka se na babickovstvi nijak nechysta :)))
Něco mi to připomíná :-) U mojí mámy mě to taky dost překvapuje. Ještě nedávno na mě skoro řvala: ty si ani tu gumu určitě nejseš schopná koupit!, jak se bála, že otěhotním. A teď...nedávno jsem jí líčila nějaký zdravotní problémy a ona: no musíš jít k doktorovi a říct, že teď plánuješ tu rodinu... ! No, mám pocit, že tu rodinu plánujou spíš naše matky. Moje vlastní plány jsou daleko míň konkrétní :-).
no ani mi nemluv :) přesně tak :)
já byla do 18 doma jak princezna ve věži, máma mě furt strašila zkazkama o tom, jak otěhotnim jakmile někam s jakýmkoli klukem půjdu...
když jsem se stěhovala k =M=, tak to bylo opět, že nedodělám školu, ať proboha neotěhotnim, a najednou toto :).
nojo... tikaj jí biologický hodiny. i za mě :D.
No jo - ale během několika málo let takovej obrat! Ale zas si řikám, kdyby se to fakt stalo, aspoň to nebudu muset nijak žehlit :-). Je to předem v suchu. U nás byla krize, když jsem přestala brát antikoncepci - mimochodem o těch kondomech to se mnou řešila v metru!
Zas je fakt, že ona mě měla ve 23... Tvoje máma měla bráchu v 16???
v 18
resp. v sedmnácti. odmaturovala a šla do porodnice. brácha se narodil 5. června a máma má narozky 18. června.

hehe... v metru :D. u nás se doma neví, že neberu antikoncepci. zas tak se nesvěřuju. ale teď je mi jasný, že by jí zazážily očička :)).
:-) Od jistý doby už naše antikoncepční metody taky radši neprobírám.
Tyjo - a nechtěj podle mě vědět, co si o vnoučátkách myslí maminka =M= (a Kačova maminka) :-D
já ti myslim, že =M=ově mamince by to bylo skoro jedno. ona je dost otrkaná hlídačka :). =M= má o dost starší sourozence, tkerý už maj děti 10+, takže maminka hlídala je, jejich kamarády, děti svojich neteří a synovců... možná by místo těch hlemějžďů ráda hlídala nějaký mimčo :)
udelej si statnice a nez votehotni :) myslim, ze pak uz ti fakt nic vycitat nikdo nebude :)
já ti to přeju taky!:-)) je to bezva!:-)
no moje mamina pocitam teprv pred nedavnem prestala trnout, ze otehotnim, nicmene ani ted me do toho nijak nezene :) mela me az v 35, takze myslim chape, jaky je fajn mit svuj klid :D
Quanti: no něco na tom taky bude :) Na tom klidu. Konkrétně ve mě se to dost sváří. Jak moc s tím dítětem pospíchat...
Nevím jestli tě to utěší, ale až uděláš magistra, tak přijde tetička nebo sousedka a řekne: \"Tak ještě tři roky a bude z tebe inžinýr, viď?\" (vlastní zkušenost)
:)))))

klasika. asi ne jen tvoje.
tos mě fakt pobavila :).

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz