Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
27. června 2007

Po týdnu

jsem konečně víceméně zlikvidovala pozůstatky těch dvou, řekněme tří měsíců, kdy jsem psala bakalářku, a pak se učila. Hlavně ten poslední měsíc byla pro byt dost zabíračka.
Před časem jsem řikala =M=ovi, ať ho ani nenapadne někam odjíždět v době, kdy budu mít státnice, protože to se nebudu schopná postarat ani o sebe, natož o psy. A dopadlo to přesně tak. Seděla jsem u toho od rána do večera, se psama vyběhla od rána až někdy kolem pátý, nákupy neexistovaly. Když nedošel =M=, prostě jsem nejedla. A kolikrát ani když došel. Nebyl čas. Nebylo kdy vařit, nebo něco připravovat. Ta doba se musela využít efektivněji. A když čas byl, tak nebyla chuť.

Vzhledem k odholání =M=a najmout paní na úklid, odmítal se tento čehokoli uklízecího doma účastnit. Teda nechci mu úplně křivdit. Určitě párkrát umyl nádobí, když už si neměl čim namazat chleba, nebo nebylo kde na lince postavit další upatlanej hrnek. Jo... a v sobotu v noci dokonce sám umyl a utřel a uklidil nechutnou horu toho nejhoršího. Za to mu patří dík.
Nicméně nádobí se kupí furt, bylo potřeba vytřít, vyluxovat, utřít všude ty nánosy prachu a uklidit ty kvanta lejster. A taky vyžehlit horu prádla, který nikdo nežehlil čtvrt roku (všechno jsme měli buď nevypraný, nebo nevyžehelný — děs), uklidit skříň a přestěhovat některý věci z ní do komody, kterou jsme si zvládli před třema týdný pořídit.
Každý den jsem zvládla něco. Asi by to šlo i za jeden den nepřetržitý roboty. Ale že mě uklízení nebyví, zabralo to tejden. Ale je to a možná se musim trochu omluvit evě, protože mám dobrý pocit.
Ale ne zase tak dobrý, abych se o něj nenechala připravit nějakou šikovnou slečnou nebo paní, která si bude chtít přivydělat!
Jsem zpocená jak dvéře od chlíva a na závěr uklízení se musim ještě naložit do vany.

Ale je to!

pred

po

Na stole jsou zbytky narozeninovostátnicový kytky z víkendu, další zbytky mám ještě na okně a na komodě.
A aby nedošlo k mýlce, tohle vůbec neni ukázka toho nej bordelu. Ale je fakt, že UKLIDIT (ne zastrkat do šuplíků) to všechno někam, dalo poměrně dost zabrat.

Komentáře

mate to moc pekny
mně čas od času přeskočí a začnu v pokoji všechno přemisťovat (ne nábytek, ale jeho obsah ano :-)), takže víc než chápu, jak to myslíš s tím \"všechno zastrkat a srovnat\" :-)
Souhlasim, ze je to nadherne uklizeny byt :) A uplne mimo: hlasim, ze muj CL na ICQ te odmitnul prijmout a nekam te proste zahodil:( - takze once more please
PDB: viď :). ale trvalo to hrozně dlouho. máma k nám odmítala jezdit, že to máme jako holobyt (což teda mělo svoje výhody). prádlo jsme jakou dobu měli na žehlicím prkně, stůl nebyl... teď už jsme konečně zabydlený. aspoň v obejváku.

ailyn: mně taky občas přeskočí a musim uklízet. prostě proto, že chci. ale teď marně vzpomínám, kdy se mi to stalo naposled... a zase kydž už uklízim, tak se snažim, aby to bylo pořádně a nemusela jsem to za pár dní dělat znova. jako třeba teď - uklízela jsem šanony se všema moudrostma za těch pět let. a že měli přijet martinovi brácha se ženou, tak jsem to nacpala do kontejneru u stolu s tim, že až bude čas, naházim to do skříně, kterou ale njdřív musim srovnat a hodit některý věci do komody.
no... to je přesně to, co nesnášim, protože VIM, že to neni uklizený a že je to dočasný nevyhovující řešení. naštěstí brácha se ženou přijedou až o víkendu, takže jsem se dneska pustila i do skříně a šanony tam přendala.
porod!

prezi: už to dělám potřetí. mám podezření, že to nejde proto, že jsi offline, kdykoli se o to pokoušim. můj CL je taky nějakej šmejd. jakmile jsou lidi offline, ani nedoručuje zprávy!

a nádherně uklizený... vidíte jen malý výřez :). přišel =M= a povídá \"co si udělala s těma věcma? tys něco prodala?\"
heh.. uklidila jsem po čtvrt roce sušák z ložnice... a srovnala jsem ten bordel všude. když se citil nesvůj, poradila jsem mu, ať se kouká na stoly. tam ještě bordel zůstal. ale to zase zejtra. dneska už nemám sil.

a nejhorší jsou piliny! ty kurvy myší to vyhazujou před knihovnu i za ní. pravidelně luxuju všechny knížky ve všech patrech a bordel i za krabicema. nechci to vidět, až se jednou odhodlám uklidit knihovnu komplet. a za ní... achjo. musim na ty klece něco vymyslet, aby to nezapadávalo furt.
Tak ted jsem koukala ze jsi si mne pridala - a jsem online :) Zkus ten vzkaz poslat ted :)Jdu zkusit jineho klienta :)
Tak zda se, ze dneska to asi nerozchodime. Lec my to nevzdame :)
Lidi, co maj doma takovej náramnej pořádek, jsou důvodně podezřelí z psychotické ataky parafrenie!
:))
no tak ještě dneska, možná chvíli zejtra a zase to bude v pohodě.
ó! Krásný obýváček. A ten stolek novej.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz