Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
24. září 2007

Nový život

Jak jste možná zaregistrovali z pár řídkých zápisků v posledních týdnech, rozhodovala jsem se, jestli nemám vzít osud do vlastních rukou a jakou cestou se vlastně vydat. Zatímco dřív jsem se bála jít kamkoli do práce a nedokázala jsem si představit svoje zapojení do pracovního procesu, v poslední době mě práce doma děsně ubíjela a začala jsem se upínat na práci kdesi v kanceláři a po probrání pro a proti nejlépe kanceláři nějaké časopisecké redakce.

Pár jsem jich tedy obepsala a čekala na reakci. V první, ze které se mi ozvali, jsme si hned domluvila pohovor, v úterý tam zašla a... veni, vidi, vici. V pondělí nastupuju. Světe ženských časopisů třes se, přichází nová krev!

Po šocích typu "nemám co na sebe", "kdo se postará o psy", "jak to zvládnu", "asi jsem už fakt dospělá" si začínám užívat pocit jakéhosi naplnění. Říkala jsem té paní, co mě přijímala, že je mi jasné, že by to byla sakra klika, kdyby mě vzali hned při prvním pokusu. Ona se na mě usmála a řekla, že se do konce týdne ozve. Ozvala se až dneska, když už jsem se stačila smířit s tím, že budu muset obejít ještě pár dalších pohovorů. O to větší z toho mám radost.


A víte, co se ještě děje?
Přistěhoval se nám další kamarád z Brna. Včera nad pivem řikal větu, co mě neskutečně pobavila.
"Plánuju z Brna dovézt hromady a hromady hub." A oči mu při tom svítily jako lucerničky.

Moje těhotná kamarádka je teď náhodou na pozorování v porodnici a náhodou je na pokoji s mojí těhotnonu sestřenicí. No věřili byste tomu?

Merlin se opět vyčůral na podlahu před televizí. Koberec jsme naštěstí včera srolovali.
Tak teď teprv začne ten skutečný nový život. Žádná práce napůl. Žádné žití na zkoušku. Ale opravdový život s opravdovou prací a se vším, co k dospělosti patří.
V sobotu jsme se s =M= rozohodli, že je načase koupit si vlastní byt.

Komentáře

Jane, tomu nadpisu nejvic odpovida tva posledni veta. Preju, at vam to vyjde a at sezenete neco cenove dostupnyho (levnyho psat nebudu, protoze takovy byty v Praze nejsou) a tam, kde chcete..

Mit dve tehotny znamy na jendom pokoji je vyhoda - zfouknes dve navstevy najednou:o)
Čuchám svatbu...
margorie, tomu nadpisu nejvíc odpovídá moje momentální rozpoložení a pocity :)

jinak shánět začneme až po novým roce, anžto =M= furt vyhrožuje, že vyřídit si hypotéku mu bude jakožto OSVČ trvat děsně dlouho.

Lauro, nestraš!
podezřívám tě z toho samýho, co Laura :)
no hele... jedem teď na dovolenou do barcelony, budem tam i přes naše 3leté výročí. tak někdo řekněte =M=ovi, jak se to dělá :)))

on řiká, že se přeci nebudeme brát po třech letech, že nejsme nezodpovědný.

a já nevim. já tomu nerozumim. já bych asi byla ráda požádaná, ale asmotná představa svaby a vplutí pod čepec... to mě děsí. na to mám minimálně rok, spíš dva roky čas.
no, gratuluju, a nevzali by tam jeste jednu? :D
:))
to vůbec nevim. brali teď dvě, tak maj asi zase na čas vystaráno. (aspoň doufám, že brali dvě. ptali se mě, o čem bych chtěla psát radši, jestli o tom, nebo o tom, že potřebujou někoho na oboje. tak snad to na mě nenavalej komplet celý).
Cucham, cucham A v Praze:) A jinak moc gratuluju k nove praci :)
No vidíš, úspěch! To je paráda, taky gratuluju. Případné svatby se neboj :-). To je zvláštní, v okruhu našich známých si několik párů taky kupuje nebo bude brzo kupovat byt. Doufám, že svět ženských časopisů obohatíš o čitelné články :-).
V jakém časopise prosím???? :))
To jsou mi zprávy, nevím proč, ale mám z toho (vás) radost. :)
časopis neprozradim :D. to tak. ještě abyste mě stopovali i v práci. to by se vám líbilo! :)

jano, já se obávám, že budu muset podlehnout šéfredaktorskému diktátu.
hele, s tim bytem, muzu vrele doporucit sluzbu financniho poradce! my ted pravdepodobne dostaneme hypoteku behem tri tydnu, pokud vse dobre dopadne... vubec si neumim predstavit, jak bych to vsechno zarizovala sama.... Takhle jsem jen rekla, co potrebuju, ona (poradkyne) mi rekla, jake doklady mam dodat! A pritom jsme jeden OSVC, druhy dva mesice zamestnanec (na dobu urcitou) a predtim podnikatel... No podle okoli neresitelna situace!!!!:o) ... proste pohodicka, navic ji nejak davaj provize ty jednotlivy instituce, takze to mam zadaco!:o)
nevim proč, ale taky mě ta svatba napadla :-)
jak jako napadla? já píšu o nový práci a vy hned čucháte svatbu? :) asi vám jdou hodinky napřed (znáte ten vtip o Bondovi, ne?)

erie, já bych FP taky ocenila. ale myslim, že =M= ho nebude chtít právě kvůli těm provizím. nevěří totiž v nezávislý poradce a závislýho nechce, tomu zse nevěří, že doporučí skutečně to nejlepší.

mně je to vcelku jedno. já ten byt nechci kupovat zejtra. mně stačí, že už se =M= rozhoupal.

mno, kdyby se ukazalo, ze na to druhe tema jeste nikoho nenabrali, tak se mi ozvi, mail mas .)
ok. zítra se tam jdu podívat :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz