Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
26. září 2007

Rozlítáno

Já se na to víteco...

Prvě jsem dopisovala článek, když v tom se mi to jaksi překleplo (samo, samozřejmě), a článek vítekde...


Tak znovu, lépe, stručněji.Lidi se zbláznili. Zatáčkovskej finančák začíná pracovat už před 8.00 a zásilková služba taky tak. Nejspíš se spolu smluvily a ještě před touhle nekřesťanskou hodinou mi oba zavolaly.

Už ráno napovídalo, že dnešní den bude hektický. A taky že jo. V deset jsem vstala a už jsem se nezastavila. Se psama, poslat vojáky, do města (čti na Anděl), domů pro kufr, čekat na řemeslníka, znovu do města a nakoupit a pak nóbl véča.

A teď popořadě.


Máme novej kufr. Megakufr. 120l objem + 20% po rozepnutí nějakýho zipu. Kdybych se hodně snažila, mohla bych v něm propašovat =M=a. Škoda, že už máme koupený letenky. Mohli jsme ušetřit, kdyby se =M= trochu uskromnil a přetrpěl tu chvilku z Ruzyně do Barcelony v zavazadlovým prostoru.

Řemeslník se mě snažil přemluvit, že nemáme bouchlej bojler, ale že sousedovi tekla pračka málo ale úporně tak dlouho, až se to prokapalo k nám. Vzpomněla jsem si na ty vodopády, co nám tekly ze stropu.
"Kdybyste viděl ty litry vody, co se lily ze stropu, tak by vás tohle ani nenapadlo..."
Přijde zejtra v 8.00 (!!!) s partou zedníků, zlikviduje náš sníženej strop a vymění bojler. To bude bordelu... A =M= samozřejmě školí, takže kdo tu s nima bude celej den trčet? Hádejte. Jednou stačí.

Když jsem se vracela před osmou z nákupů, s potěšením jsem koukla z ulice do našich oken, kde se svítilo. =M= už je doma. Bezva. Měl totiž nakázáno se nikde neocmrndávat, aby mi pomohl vyklidit koupelnu a předsíň.
Asi si dokážete představit, co mnou projelo, když jsem odemykala dveře (zemčené na dva západy) a na dveřích od ložnice pak četla
Šel jsem s Jurajem na večeři, až dorazíš, volej
Já se picnu...
Jen euforie ze zakoupení tří trik a jednoho svetru způsobila, že jsem volala s ledovým klidem.
A jen =M=ova nabídka, ať jdu na večeři taky, způsobila, že jsem se vykašlala na koupelnu, na erpéčka i na žehlení a souhlasila.

A jen boží prozřetelnost (o tom božím zásahu budu muset taky ještě napsat. To byste totiž nevěřili, co se mi teď v poslední době děje...) způsobila, že jsem se rozhodla ještě převlíknout, protože tam, kam jsme šli, by mě asi v mojem paramilitárním triku a oblíbenejch sešmajdanejch keckách ani nepustili.

Ale o tom zase někdy příště, milé děti.
A koukejte mě v komentářích pochválit, že jste rády, že jsem napsala tak dlouhý zápisek :D.

Komentáře

jsme rádi ;)

jinak mně dneska ráno (7,15) budil telefon z práce, zrovna když padlo rozhodnutí vykašlat se na zápis jednoho předmětu... takže když už jsem vstala, tak si ho zapíšu... (prožřetelnost?)
tak koukám, že nakonec moje oprava protékajících trubek (který nakonec byli kanalizační a ne vodovodní)byla relativně v pohodě oproti tomu, co čeká tebe. mně přišel jeden pán, udělal zbíječkou takovou malou díru, zapěnoval potrubí a dneska přijde zase zabetonovat. hluk a prach byl, ale relativně únosný, naštěstí. tak tobě přeju pevný nervy a tichý a čistotný dělníky (jestli něco takovýho existuje:-)
ch, jednoznačně!

Terko, zatim jsou fakt až neuvěřitelně tichý a bordel nenadělali žádnej.
ještě totiž ani nedorazili! hlavně, že jsem na nohou od osmi. to by se jeden po...
Mady, dejte s =M= pozor, ať ten kufr nenapěchujete celej - měla jsem do Francie taky takovej, a protože měl asi 10 kilo nadváhu, museli jsme za něj doplatit 3 700 Kč. Tátu omejvali.

Btw: Děkuju za dlouhej příspěvek :)
zivot v poklusu...
nmz bibi :)

tos s sebou vezla celou skříň, ne? :)
četla jsem to. člověk s sebou může mít 20kg. ale nepochopial jsem, jestli je to na osobu nebo na zavazadlo. protože my budem mít jeden velkej a jeden malej kufr. v malým toho asi moc nebude, takže velkej budem muset hodně hlídat.

za každý kilo je pak snad 8euro nebo co :-o docela dost.
u zedniku je normalni prijit bud o 20minut driv, kdyz ses jeste v pyzamu ale vetsinou tak o hodinu pozdeji, kdyz kvuli nim clovek extra vstane

uzil jsem si s tim svy
tak tyhle to zvládli o tři hoďky.
šikovný

a teď, když to maj obsekaný kolem bojleru, se mě snažej přesvědčit, že sousedovi tek záchod...
sakra, vim, co jsem viděla. byla to teplá voda (všude plno páry) a vodopády! žádný čůrky po zdi.
No dyť jsem taky jela na šest tejdnů! :O
však jo ;)
ad zavazadla, to je jak kdy, nekdy to scitaj a nekdy je to na jedno...
Jane, ohledne toho zavazadla koukni na web aerolinky, ktera vas poveze. My to ted, myslim, meli (Travel service) ze 30 kilo max. na jedno zavazadlo a 20 kilo na osobu (dve osoby mohou mit jeden nebo taky tri kufry, ale dohromady 40 kilo max.). Takze v tom vasem pripade by to mohlo byt 30 kilo v tom velkym a 10 v malym..

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz