Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
26. září 2007

Po dvou hodinách

řemeslníci odešli, že prý se vrátí, až dorazí novej boler. Bezva. Aspoň vyvenčim psy a skočim si k Emilovi umejt hlavu (žehlička byla vypnutá).

Stala se mi ošklivá věc. Jak jsem zamykala dveře od domu, těsně vedle mě spadnul na zem holub. Zůstal ležet na zádech s vytřeštěnejma očima. Zírala jsem na něj. Trochu mě to asi vyšoklo. Po chvíli začal plácat křídlama, asi se snažil otočit nebo co. A otvíral zováček. Mám pocit, že v něm měl krev. Bylo to dost děsný. Nevěděla jsem, co mám dělat. Kolem něj chodili lidi a vůbec si ho nevšímali. On se zatim plácáním křídel posunoval po chodníku sem a tam. Pořád na zádech. Nemohla jsem se na něj dívat. Šla jsem pryč :(.
myslela jsem na něj celou cestou kolem domu. Doufala jsem, že až se vrátím, že už bude mrtvej. Jestli ne, vezmu ho na veterinu, aby ho utratili. Jen jsem nevěděla, jestli na něj dokážu šáhnout.
Osud to vyřešil za mě. Než jsem obešla dům, holub umřel. Smutn to bylo.

Nicméně takovej je život a ten můj jde dál. Po návratu domů jsem se odvážila podívat do koupelny. Čtvrt stropu chybí. Nakoukal jsem tam a zjistila, že stropy v domě jsou klenuté. Nebo alespoň ty v koupelně. Ta díra nevypadá vůbec tak hrozivě, jak jsem se obávala. Skoro nic. Je to takové vcelku úpravné. Představuju si to tak, že tam prostě šoupnou novej kotel a bude to.
Uvidíme...

díra

Komentáře

Jednou jsem zachraňovala holuba, kterej se zamotal do pletiva na balkóně u kamarádky. Měl nohy v tom pletivu, mával křídlama a nemohl nic. Kamarádka z toho byla v šoku. Zabalila jsem ho do starýho trika, rozmotala jsem mu nohy a pustila ho ven. Bylo to nejdřív děsivý, bušilo mi srdce, ale byl to hrozně silnej zážitek.
To máte v koupelně teda pořádně vysokej strop! Tak to máte i v jinejch místnostech? Na mě ta fotka působí spíš děsivě než úpravně. :-)
nj, máme to asi 3 a půl metru. nevim přesně. v koupelně to snížili, když dělali stropní osvětlení. totéž v chodbě a kuchyni. ale v ložnici a obýváku to tak máme.

na mě to působí úpravně, protože jsem si myslela, že tam bude děsná divná díra a že ten strop půjde do pytle celej. oni jen vyndali jednu desku, navíc po sobě uklidili (docela), takže vůbec nsejm tak v šoku, jak jsem byla při představě, co nás čeká.
My máme právě taky tak vysoký stropy. Malování zdí byla fuška. A stropy bych malovat nezvládla. Je to ale spíš výhoda, můžeš si udělat patro, je to zdravý na výměnu vzduchu a tak. Ale stejně vlastně půjdete pryč...
patro můžem, ale neni na to prostor. byla tu patrová postel v ložnici, ale pak se kolem ní člověk msuel dost plížit.
v obýváku je zase hluk na spaní :). takže patro pouze teoreticky

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz