Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
30. září 2007

Po sto letech

jsem si včera koupila boty na podpatku. Nenosila jsem je už ani nepamatuju. Ne, že bych někdy měla komplex ze svojí výšky. Nevím ani, co to je. Ale nějak mi to nebylo pohodlné. Taky jsem nikdy moc nenosila věci, ke kterým by se podpatky daly nosit. Teď ale hubnu.

Ptáte se, co to má co společného s botami na podpatku?
Inu, není to právě logické a jednoduché, ale... vysvětlím vám to.
Věc se má asi takto:
Ani nevim, jak se mi to děje, ale pomalu hubnu. Z čehož se samozřejmě raduju a doufám, že to nepřestane ještě aspoň tak 10 kilo. Ale zrovna teď se nacházím na rozmezí dvou velikostí. Kterých, to pochopitelně psát nebudu. A musela jsem si nakoupit věci na sebe do práce. Copak vršky... ty už mám o číslo menší a pohoda. Ale kalhoty... Původní velikost na mně podivně visí. Buď mi to v rozkroku dělá místo na penis, nebo to mám kolem stehen jak jezdecký rajtky, nebo mi to je povšechně nějak podivně. Ovšem velikost o číslo menší je mi velmi uplá. Respektive... všechno v pohodě až na pas. Tam to prostě nedopnu, nebo mi všechno přetejká. A pak se dostáváme ještě k jedné záludnosti, která ovšem nemá se špekama co dělat, a to je, že když už se náhodou stane, že mi kalhoty perfektně jsou, jsou krátké a vypadám v nich, jak když čekám velkou vodu. Děs.
Pořád ještě netušíte, jak to souvisí s botama na podpatku? Tak popojedeme...

Ve čtvrtek jseme konečně narazila na kalhoty, co mi nedělaly nic ze zmíněných záležitostí, dokonce jsem je dopla a nikde mi nic moc neřetejká. Nebyly ani krátké. Dokonce byly naopka vcelku dlouhé a teď se dostáváme ke kameni úrazu. V mých normálních botách se na noze tak podivně krčí, že vypadají jako neforemný vak. Při zkoušení v kabince jsem si pořád stoupala na špičky a zjistila jsem, že při podpatkách (á, už jsme u toho!) to naopak dělá docela hezkej tvar.
A tak jsem se rozhodla, že si ty kalhoty koupím, a abych je mohla nosit, koupím si k nim ještě boty.

Takže jsem si včera koupila dvě takový hezounký, černý, s kulatou špičkou... jsou roztomilý :). Jsem v nich ještě tak o 6, 7 centimetrů vyšší než normálně, takže s =M= budeme vypadat opravdu zajímavě, nicméně... z bot jsem skutečně nadšená.

Komentáře

to si ženská koupí novou kabelku, ke kabelce šaty, k šatům boty, k botům sponky do vlasů a ke sponkám nový lak na nehty... :-D
jo, to přesně =M= řikal. teď potřebuju nutně novou kabelku :D
Pokud u ženský převažuje výdej nad příjmem, tak to neudělá :-). Já jsem ráda, že bude podzim a zima, v tomhle období moc šatník neřeším, ačkoliv... zrovna nějaký elegantnější kalhoty by se mi taky šikly.
Jane, a kde jsi koupila ty kalhoty a boty nam nereknes? :o)) Ja resim s kalhotama posledni pulrok to same - jedna velikost je mi mala, nedopnu a velikost o jednu vetsi na mne planda (hlavne v pase).Mam ted nakupovaci obdobi, tak se jakykoliv tipy hodi:o)
kalhoty v CA a boty u deichmana. měla jsem vyhlídnuté u bati, ale že měli 41 až na námbří synků, tak jsem zašla jen na čumendu do D. a tyhle mi padly do oka.
navíc D. je jeden z mála obchodů, kde maj mojí velikost. mám 42. u bati mi občas 41 sedí. ve 42 má minimum modelů (asi 3) a ještě děsivý hrůzy.
co vim, tak 42 dělá ještě vagabond, jenže jejich 42 mi bejvá často malá :/


jano, s tim přijmem a výdejem máš samozřejmě pravdu. musim se přiznat, že jsem zneužila =M=a. svoje prachy jsem totiž už ulila do kurzu na GI, kterej byl jednou tak drahej, než jsem čekala. oblečení do práce ale potřebuju a když teď konečně budu mít pořádnej příjem, tak si ráda dopřeju věci, který nejsou uplně nejnutnější - viz zrovna ty boty, obešla jsem se bez nich určitě aspoň 7 let :)
No, elegantnější. Já to tak mám i u džín. Jenže jedny mi plandají a o číslo menší nemohu dopnout. :(
zrovna sem u bati řešila ten samej problém. je to děsný, mně sice 41 jsou, ale ty maj u každýho modelu tak jedny, maximálně dvoje a ty jsou hned pryč. a když je náhodou v nějakym baťovi maj, tak přesně na opačnym konci prahy, případně republiky než se já nacházim. nechápu to, v dnešní době má spousta holek větší nohu než 40, hlavně že maj milion párů v 37, 38 :-/
terko, přesně!
u mě záleží na střihu, jestli mi ta 41 bude nebo ne. ale stejně pokaždý doufám, že jo, a když vidim, že tu 41 maj až bůhvíkde v pr...., tak fakt kroutim očima.
a 42... schválně se podívejte na baťaweb na nadměrné velikosti, co za boty tam maj... děs a hrůza (aspoň co jsem se dívala naposled. a 3-5 modelů. deichman už začal vyrábět XXL až do 46 snad. a těch modelů je vcelku dost.
jen u něj nevěřim kvalitě. nenakupuju tam ráda. koupila jsem si tam dvoje kecky za pár korun, u kterejch je mi jedno, kdy se rozpadnou. ale koupit pořádný boty... zimní bych si tam nekoupila. toto... uvidíme. taky je to riziková skupina - rozlepí se to, podpatek se ulomí, podrážka prochodí, kůže ošoupá... uvidíme.
jane, Terko, nápodobně! taky mi jde většinou 41, ale když se mi nějaký boty líběj, tak od nich už mají zásadně jenom malý čísla :-/ už by si toho mohl někdo všimnout a zásobovat pořádně i těma většíma...
uděláme petici a pošlem ji baťovi a dalším podobnejm \"malejm\" prodejcům :-)
Jejda, tak koukám, jaký mám vlastně štěstí, že nosím číslo 39!
A vypadá to, že místo do něčeho šik budu muset investovat do zavařovacího hrnce :-(. Život na vesnici začíná mít konkrétnější obrysy. Ale já už si nějak poradím.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz