Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
29. listopadu 2007

Je to v pytli

Ta bradavice, co Pedince roste na víčku u slepého očička, a co nevim, jestli jsem o ní už psala, tak ta bradavice neni bradavice ale nádor slzné žlázy. :(
Snad nezhoubný. Na to jsem se neptala, ale stejně by mi to doktor asi říct neuměl.

Nedá se s tim ale nic dělat. Zdravýmu psovi by jí vyřízli. Pedince už je přes 14 let a ten její pitomej Cushingův syndrom to taky komplikuje. Uspat už si jí prostě netroufaj. A já bych jí ani nedala. Už by se nemusela probudit. Doktor řikal, že přijít o psa kvůli tomuhle je blbost a že to prostě necháme bejt. Do oka se dostal zánět, takže jsme dostali mastičku a kapky.

Ptala jsem se, co když to bude dál růst? Teď to totiž snad zdvojnásobilo objem přes víkend. Pokrčil ramenama. Když to jinak nepůjde a neúnosně by jí to stěžovalo kvalitu života (čti, kdyby to narostlo tak, že by nemohla dovřít oko a vysychala by oční bulva), tak by se muselo přistoupit k operaci. Dala by se jí ta sedace, co se jenom nějak lehce napíchne a další injekce jí po zákroku vyruší. A doufalo by se, že to zvládne.

Taky mě uklidňoval, že se ten nádor někdy sám zatáhne, že prostě uvidíme a zatim ať kapem a mažem. No tak jsme kápli a mázli a doufáme :(.


U těch starejch psů už se prej holt ty komplikace kupěj. Nedá se s tim nic dělat.
Však já vim. Jenže jí mám kua už od desíti let :(. Je to moje hvězdička.

Komentáře

a co ji prestat trapit a uspat ji? ja vim, ze to je tezky, ale rekl bych ze tohle je asi opravdu jeden z nejvetsich projevu lasky a posledni sluzba co ji muzes udelat
eh? až se bude trápit, tak ano. ale ona se netrápí. holt jí slzí voko.

ten doktor sám řikal, že riskovat, že umře, kvůli tomuhle, je blbost.

ona netrpí. je veselá, dovádí, nic jí nebolí. nechat jí uspat, až jí nemoc pokročí nebo se vyvrbí, jsem rozhodnutá už dávno.

ráno jsem z toho byla rozpoložená. ale teď jsem dvakrát kápli, dvakrát mázli, trochu zadoufali a světe div se, nádůrek je zase menší.
přeju ti, ať ji to zmizí. psa nemám, ale dokážu pochopit, že člověka to trápí, protože je to pro něj (pro majitele zvířete) prostě člen rodiny. tak ať se to vstřebá...
Co znamená \"lehce napíchne\"?
Naší psici je třináct a nedávno měla taky strašné zdravotní potíže. Napřed nechtěla vůbec chodit, báli jsme se, že má něco s páteří, a že ochrne. Pak si rozkousala celý jeden polštářek na zadní tlapce.
Hrozně špatně se to léčilo, protože vždycky, když už to měla skoro zahojené, strhla si obvaz a znovu si to sežrala. Trvalo to skoro pět týdnů, ale teď už je to dobré.
lehce napíchne znamená něco jako jen mělká narkóza. doktorka ze zatáčky zase pro tohle používá termín \"přispat\". jako že jí jen přispí a neuspí. prostě jen tak, aby se necukala, až jí to budou potřebovat řezat.
nj, tak uvidíš.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz