Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
4. ledna 2008

Mám rýmu a lítačku

Letošní přelom roku je krušný. Když pominu změnu redakce, zabrat dostává hlavně moje zdraví. Nejdřív jsme tvrdli půl hodiny v mrazu a v záklonu u právnický fakulty a čekali na ohňostroj. Už to bylo na pováženou. Úplně jsem cítila, jak mi omrzají tváře a pocit je to teda nic moc. Ale stejně jsem nevymrzla tolik, jako včera, kdy jsem hodinu a půl stála na mraze a ve větru. Ptáte se, proč jsem to dělala? Inu... stála jsem frontu na lítačku.

Hodina a půl na Andělu mezi průchodama, kde to vane o 106, to je teda sado. Ale nenadávala jsem. Alespoň ně prvních 40 minut. Lidi za mnou i přede mnou kleli jak starý námořníci, ale já se jen usmívala. Měli možnost si koupit ízdenku dřív (stejně jako já), tak ať nenadávaj teď, když se tu sešli se všema, co to řešej na poslední chvíli.
Když se ale po hodině fronta zastavila, protože paní si musela dát asi 1řti minutovou přestávku, tak to bylo moc i na mě. Zima mi byla, že i zuby drkotaly, foukalo mi i pod kabát, nohy zmrzlý a chodidla mě i přes boty zábly, až bolely, a tak jsem stála střídavě na levé nebo na pravé noze, nebo jen na hranách bot, abych se co nejmíň dotýkala země.
No Sibiř hadr!

Každých pět minut jsem byla přesvědčená to vzdát, ale nakonec se vždycky stalo něco, co mě přimělo vytrvat. Buď to vzdal někdo přede mnou, nebo se rozjela komunikace s ooklostojícíma, nebo se paní konečně vrátila z přestávky. Nakonec jsem to teda zvládla a lítačku mám. Ale mám k ní taky bolení hlavy, krku, začínající kašel a rybu jako trab.

Plyne z toho ale poučení:
už nikdy nekupovat lítačku na poslední chvli!

Komentáře

Ideální jsou klouzavý. Většinou ji mám do prostředka doby, kdy jsou běžné pevné a tak se frontám vyhnu. Teď mě končí někdy koncem ledna, tak snad nic takového zlého nepotkám....
A na Anděl už nechodím vůbec, pochybnost těch babek tam je moc velká, chodím radši přímo na bojiště (btw tam je to uvnitř, takže zima nehrozí a mají tam i víc kukaní takže fronty se snad i orzloží)
Taky jsem si všimla těch front a nechápala jsem to - proč všichni najednou? Mám taky tu klouzavou, do půlky ledna, a koukám, že dělám dobře :-). Kupuju většinou na Karláku nebo Ípáku, ale teď je to tragický asi všude.
Každopádně s nemocí nejsi sama, teď je nemocnej kde kdo. Kač klokotá vincentku a to ho čeká dneska ještě ples :-).
mám taky klouzavou. jenže jsem jí měla do 27. listopadu. pak jsem měla pocit, že to asi moc nevyužívám a začala si kupovat sms jízdenku. teď mám pocit, že nula od nuly pojde, tak jsem si to zase koupila, no.
ale zkusim si to postupně posunout aspoň na druhej tejden v měsíci. tohle to je hnus, velebnosti.
No jo, pritel vcera taky dokvacil celej promrzlej domu. Ale stal pry jen pul hodiny. Ruce mel teda ledovy dost, jsem rada, ze to neodnesl nejakou krasnou rymickou:o))

Ja jsem litacku nechala taky na posledni chvili, ale stihla jsem ji koupit ve stredu rano po ceste do prace. Frontu jsem cekala uplne venku, ale jen 10 minut (nastesti). Priteli jsem rikala, at si pro kupon zabehne o poledni pauze (chodim kolem metra na obed a v poledne tam stali vzdy tak tri lidi max.), ale to ne... Pristi rok kupujeme litacky uz v prosinci..

Dalsi zprava je, ze dneska v metru hlasili, ze platnost kuponu prodluzuji do 5.1. :o)) A vsude porad hrozny fronty na litacku..
nejhorsi, je, ze ta klouzava se casem sklouzne zase na zacatek mesice, mrcha jedna
ja mam klouzavou od pulky prosince... tak jsem jeste platila stary penize, v breznu se prohnu :/
Hele a proč v těch frontách stojíte, jestli teda nejste studenti? Já jsem zakoupila dnes ráno v trafice. Bez fronty, čtvrtletní za 1480. Musí se ale koupit nejpozději poslední den platnosti té předchozí, pak už je z trafik stahujou a nezbývá než fronta u okýnka.
Žofo, přítel kupoval roční kupón a já jsem student - takže studentskej. Jestli v trafikách měli i ten roční kupon, tak to snad tomu svýmu řikat nebudu, protože by se asi hodně naštval:o)
protože v trafikách nevedou klouzavý
Studentskej jasně, roční taky chápu, ale ten klouzavej - není to už potom trochu jedno, jestli klouzavej nebo měsíční nebo čtvrtletní,když si ho stejně kupuješ 4. ledna? Klouzavej je dobrej k tomu, aby se dal koupit uprostřed měsíce a platil doprostřed dalšího měsíce až těch třeba tří. Takhle mi to přijde drobet kontraproduktivní. No nic, nebudu rejpat.
no asi tak - tentokrát to možná jedno bylo. jenže já nevim o trafice na andělu, která by prodávala čtvrtletní kupony a jinam jezdit nemám kdy.
a jindy mi to prostě vychází tak, že si ho kupuju kolem půlky měsíce. teď to holt vyšlo takhle a koupila jsem si klouzavej ze zvyku.

nicméně o tohle přece vůbec v zápisku nejde.
No nevím, jet zastávku na Karlovo náměstí a koupit si to tam, kde jsou menší fronty, na to se určitě čas najde vždy.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz