Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
7. ledna 2008

Mám nové boty

To máte tak... když máte nohu 42, tak není moc z čeho vybírat. Už loni to byl problém, nakonec se mi podařilo cosi si pořídit, ale moc nadšená jsem z toho nebyla. Letos na tu nenadšenou tradici navazuju. Opět jsem si koupila takový nic moc boty a bohužel mi přijdou ještě víc nic moc než ty loňský, ale couž se dá dělat.
Tyloňská jsou takový okopaný a je mi v nich děsná zima. Tyhle ma vožku z ovčí vlny. Hřejou.

Poslední kapka byloo dnešní ráno. Venčení na nábřeží ve sněhu a brodění se v pražský cahotě mě nakrklo. Ty zimní boty vůbec zimní nejsou. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč mě v nich tak hrozně zebe. No a tak jsem se rozhodla tomu udělat přítrž a během polední pauzy jsem zaběhla do Bati. Ve 42 katastrofa, ale občas mi je i 41. Vyzkoušela jsem si ti modely a děs a hrůza. Jedny kozačky jsem nemohla dopnout přes svoje tlusté lýtko (další signál, že zahájit odtučňovací kúru už je opravdu načase), další vypadaly jako holinky a třetí... No vypadaly nejdřív k světu, ale pak jsem si řekla, že maj moc úzkou podešev a vzhledem k tomu, že jsou ze semiše (á tomu teda semiš řikám, ale nejspíš se tomu řiká jinak — prostě ta drsná chlupatá kůže), by v těchle sračkách byly za chvíli oddělaný.

Ještě se i líbily jedny ovšem za 3500 a vzhledem k tomu, že se mi nelíbily až tak, a že si chci koupit ještě nějakou zimní bundu a nový brejle... jsem to prostě vzdala.

V Humanicu to byl předem prohranej boj, tam se mi nelíbí skoro nikdy nic. Zbyl mi Deichmann. TEn je mi v poslední době stále sympatičtější díky svojí XXL kolekci, i když oo kvalitě výrobků nemám valné mínění.

Nakonec jsem si odsud ale úlovek odnesla. Ačkl jsem ani přehnaně šetřit nechtěla, stálo mě to 1399 Kč, a tak sjem si k tmu koupila ještě nějakou zázračnou pěnu. Boty... jsou takové rozpačité stejně jko já, když se na ně dívám. Ale maj ovčí rouno, tak zahřejou. Uvidiim, co na ně =M=. Předpokládám ale, že si to vyžádá nákup ještě něčeho elegantnějšího na období sucha.

Komentáře

Doporučuju nakupovat obuv v pracovních oděvech. Je to jeden z mála obchodů, ne-li jedinej, kde se dají sehnat ještě výrobky z pravé kůže a většinou kolem pětistovky. Já kupuju zásadně tam. Dobrej obchod je třeba na Flóře :)
jenom tak trošku pochybuju, že se tam najdou modely se zůženou špičkou, s menším podpatkem, s ozdobným obšitím a tak něco.
nebo mě překvpaíš, he?
A co takhle foto? :)
No jo... elegantnějšího. Všichni kolem mě nosej něco elegantního. Jenom já se nemůžu nějak odhodlat. Teď na zimu mám takový mikulášovský sněhule :-). A jsem spokojená, ale občas mě napadne, už mi bude 25, jestli by to nechtělo něco jakože \"ženskýho\". Ehm...
foto nebude. jsem lenoch. fotit, zmenšovat, vkládat... na to se můžu.
bohužel :)
Pro dámy by bylo třeba něco takového:
http://www.primoz.cz.../new/o38.jpg
nebo zateplení plyšem:
http://www.primoz.cz.../new/o14.jpg
nebo dražší s ocelovou špičkou, odolné proti pohonným hmotám, antistatická:
http://www.primoz.cz.../new/o12.jpg
Ozdobné obšití si praktická žínka obšije sama...
Mně se teda zdá lepší investovat do pořádnejch bot, než si kupovat každou zimu nový... to jsou pak boťule na 3 měsíce a to mě ani nehne. Ale v Praze jsem s tim taky měla problém sehnat něco kloudnýho - poslední kozačky jsem měla ze Salamandra a vydržely by doteď, kdybych žila v klimatu se zimou :-P
mně se zdá lepší mít těch bot tolik, že se za sezónu nestačej ochodit.

řikal náš fotograf, že partneři mají v průměru 9 párů bot na rok. 8 jich patří ženě a 1 muži :)
Zkoušela jsi ECCO? Mají v sortimentu i větší velikosti, já tam chodím pro pánské 48 :-) (mají asi do padesátky a mají slušný webový katalog)
ja teda nevim, ale asi to mam presne naopak... teda vim, uz jednou jsem to tady psala... v humanicu si vyberu vzdycky (nebo vybrala bych si), ale u bati nikdy nic... jojo, asi mame dost odlisnej vkus:o)
Jedny zimní boty jsem měla 11 let. :) Pořád docela šly, ale pak už si lidi kolem začli všímat, že mám ty boty tak dlouho (\"Jani, tyhle boty jsi nosila už na začátku střední, co?\") a začalo to bejt trapný. Ale hlavní důvod, proč jsem je vyhodila, byl žralok.
erie: zřejmě :), ale hlavní důvod, proč já si tam nevyberu, je, že nemám důvěru. jednou se mi u nich zle nedařilo a reklamace byla ještě hroší a od tý doby... o drahejch bot bych u nich neivestovala a levnejm nevěřím. a navíc... 42 skoro nemaj. a 41 včera taky skoro neměli.

jano: tak to byly fakt kvalitní boty! taky jsem jedny takový měla. skvělý kožený botsky. vydržely pár let a skvělý. ani nevim, proč jsem je přestala nosit. asi že byly moc růžový v době, kdy růžová tak nefrčela.
ale měla jsem spoustu let adidasky. dostala jsem je jako velkej dar, když jsem se asi dostala na gymp nebo při nějaký takový příležitosti. možná ještě za to, že jsem byla moc statečná při jednom děsným zubařským zákroku. no... měla jsem je celou střední a fungl nový. jednou jsem je pučila bráchovi a nevim, jak se mu to podařilo, ale zakop tak skvěle, že odtrh půlku podrážky. no a byly na odpis :/
Měla jsem ještě jedny superboty. Kožený polobotky. Dokonalej tvar, boty na všechno. Nikde ani žralůček, pořád držely dokonale při sobě. Ke konci se jim dost sešlapala vzadu podrážka, ale neupadlo z nich nic. Šla jsem v nich i pochod Praha-Prčice, i když to nebyl úplně šťastnej nápad :-).
mne do zimnich bot tece, nesmi bejt moc velka s*acka. Taky neco neobuju na svoji rozplaclou ctyricitku/jednactyricitku a neco zas pres lytko, ale uprimne, nejak si neumim predstavit, ze i kdybych zhubla, ze shodim pres lytka... ale srabacky odkladam nakup novych az na dalsi sezonu :]

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz