Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
12. února 2008

Rautař začátečník

Jednou z mých nových povinností je i navštěvování tiskových konferencí. Je zajímavé, že v 90% pozvánek na TK nechybí ani upoutávka na raut. Novináři, reportéři, redaktoři... to je totiž pěkná sebranka. Banda vyžírků!

Nestačím zírat, když vidím, jak už ke konci projevu odborníků netrpělivě poposedávají na svých místech a jen co moderátor ukončí diskuzi, už se ženou k jídlu. Div se nepoperou o talířky a pak stojí pěkně v řadě, a netrpělivě pokukují po člověku, co je před nima, že mu to nějak dlouho trvá.
Všichni umí v těchto chvílích nahodit takřka nezúčastněný pohled, který má vypadat, jako že je jídlo vůbec nezajímá, že jsou ve frontě vlastně omylem a že je nakládání dobrot na talířky v podstatě obtěžuje.

Jakmile se ale dostanu "k lizu", mění se v dravé šelmy a umně nakládají na miniaturní talíře vše, co jen lze. V tomhle mají všichni lidi od novin a časopisů neuvěřitelné schopnosti. I na talíř velikosti podšálku jsou schopni navršit neuvěřitelné množství jídla a to tak, že sladké a slané se nedotýkají! I v nabírání dobrot prokazují velkou zručnost. Pravda, někteří takovou jistotou neoplývají, jako ten, co stál dneska za mnou.

"Vždycky si řikám, upadne mi to na zem, neupadne?", usmíval se na mě ten obrýlený sympaťák. V tom nahnul talířek a pěkná žlutá grilovaná paprička se poroučela k jeho nohám.
"Tak dneska se vám to povedlo, co?" zazubila jsem se na něj a naložila si jakousi kuřecí roládičku plněnou špenátem a uzeným lososem, která mi mimochodem moc nechutnala. Vždycky zapomenu na to, že uzeného lososa nejím...

Ještě nejsem opravdová holka od fochu. A zjišťuju to právě na rautech. Ještě pořád je mi trapné vstávat hned po skončení tiskovky, ještě pořád se neumím rvát u stolů, stále pouštím před sebe lidi, co mají ostřejší lokty a i když se opravdu snažím, u stolu toho mám na talířku vždycky nejmíň. A zrovna dneska měli tak dobrou grilovanou zeleninu...
Musím se ještě moc a moc učit!

Komentáře

:-D

pockej, az si to precte nejaky novinar, to uvidis jak se do tebe pusti ... ;-)
Neboj, u vědeckých pracovníků je to to samé :-)
To je od tebe pěkné, že ty hladovce pouštíš:o)), jo, jo, to se naučíš, neboj. Ale pozitivní na tom je, že se můžeš aspoň trochu u toho přihlížení pobavit, ne?:o))

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz