Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
27. února 2008

Znechucená

Dneska mi do práce přišel další řetězový mail. O tom, jak tyhle záležitosti nesnáším, už jsem psala. Psala jsem i o tom, jak u mě končí a dál je nerozesílám, ať jde o cokoli.

Tentokrát jsem ale měla sto chutí napsat všem těm idiotům, co mi tohle poslali, co si o nich myslím. A co mě tak rozlítilo?

Zpráva v mailu totiž vypočítávala, kolik může vysosat z českého sociálního systému romská matka na podpoře s třemi dětmi a manželem v lochu. Částka to nebyla malá a na konci mailu se výmluvně psalo: jak dlouho na tyhle peníze musíte pracovat vy? A vyděláte je vůbec?

Je to hnus. Hnus nad hnusy! Chtěla jsem všem těm idiotům, co to přeposílaj napsat, že vím, kolik taková ženská může získat. Přesně tolik, co každá jiná bílá matka v její situaci!!!


Jakkoli je můj vztah k Romům i Cikánům ambivalentní, tohle se mi z duše hnusí a skutečně mě to nadzvedlo ze židle. Tyhlety vásty dělaj naší společnost takovou jaká je — hnusnou, závistivou, nepřející a nenávistnou. A přesně tyhlety kecy dělaj romskou komunitu takovou, jaká je — uzavřenou, nekomunikující, svéhlavou a asociální.
Tyhle maily jsou jedním z míst, kde ten humus začíná.


A já se stydím za to, že to těm lidem nenapíšu. Jsem srab. Ani je neznám. Nechci vířit vody. O kolik jsem teda lepší než oni?
:/

Komentáře

Každá akce vzbuzuje reakci.
To platí ve fyzice i ve společnosti.
Mně to chodí málokdy, ale když přijde něco jako \"pošlete to na dalších sto adres, jinak přestane pojišťovna platit léčbu dítěti s leukémií\", vyberu z toho nějakou větu a dám ji vyhledat googlem. Většinou vrátí odkaz na hoax.cz, který pak přepošlu všem těm ostatním lidem. (OK, romských matek se to moc netýká.)
Jo, tak tohle mě taky pěkně naštve. Občas dotyčnému známému napíšu nějakou ironickou poznámku a tím to hasne. Myslím si o něm svoje. :o/
já to většinou přecházím mlčením. VŠECHNO je to totiž buď hoax nebo naprostá kravina, kterou někdo udělal, když se nudil (viz nějakej powerpoint o volbě prezidenta...)

tohle je ale z ranku těch zlých a hnusných. kažej, kdo to přepošle, je podle mě totální kretén.
Ahojka, mně osobně zajímá to cvičení chodíš tam již nějakou dobu nebo půjdeš poprvé ? Hrozně nerada chodím někam poprvé. Potřebovala bych vědět jaké to tam je. díky moc za info Janka PS řetězové emaily neřeš jen si uděláš ošklivej den
M: máš dobrej bestiář :-)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz