Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
5. března 2008

Intelektuální drobky?

Včera byl vskutku namáhavý den. Už před časem Michala (kolegu) napadlo, že bysme mohli vyrazit společně na pouť a ještě lépe — vzít to jako pracovní záležitost a přípravu na insiderskou reportáž a nechat se pozvat buď od kočky, nebo od vydavatelství.
Ani jedno nevyšlo, takže jsme cálovali z vlatní kapsy, nicméně... vyrazili jsme :)

Škoda přeškoda, že byla taková klendra, na kterou jsem navíc nebyla vůbec připravená. Byla jsem málo oblečená, chtělo se mi čůrat... ale jistě chápete, že když mám problém odskočit si i v práci, ak na pouti na veřejné záchodky... ne, to prostě nejde.

A i to byl důvod, proč jsem nevyzkoušela i ty megaadrenalinové záležitosti. U bungee katapult koule jsem se skutečně obávala, že svěrače by to nemusely vydržet. A to ani ty, co udržují na svém místě obsah žaludku. Šéf ke mně úpěnlivě vzpínal ruce, protože jsem byla jediná, která vypadala nahlodaně, nicméně ani jeho sliby, že mě bude dva týdny nepřetržitě chválit, když tam s ním půjdu, nezabraly.

Nejsem sebevrah, no ne? Viděli jste, co ta koule dělá, když padá? Točí se na všechny strany!!! To by nedopadlo dobře.
Bohužel kouli vypouštěli jen když jí obsadila dvojice, takže měl šéfik smůlu.

Rozepisovat se více nebudu, ale zážitek to teda byl...Co ale bylo ještě milejší z celého večera, to byl večer "Křeslo pro hosta", který pořádala moje bývalá kolegyně, světe div se — v naší oblíbené kavárně ve vedlejší ulici. Už to tam prý pořádá dva roky!!!
Nj... kdy jsem v říjnu nastoupila, tak mi řikala, že mě odněkud zná. le že odsud, to by mě nenapadlo.

Takže — an tom křesle včera seděl Michal Kocáb a bylo to totálně super. Měli se dostavit šmíráci z digiTV Stream, ale nedostavili se a tak byl večer pěkně komorní. Bylo nás tam max. 30 a bylo to skvělý.

Stává se snad ze mě intelektuál? =M= vyhrožoval, že když se mitohle líbilo, začne mě brát na překladatelské večery.
Nemyslím, že by zrovna to byl můj šálek kávy, ale tohle mi prostě sedlo.

V souvislosti s tím taky cítím, že ta touha vrátit se zase na školu, jednou přijde. Když Kocáb vyprávěl, jaký to bylo, když dohadoval se sovětskýma generálama odsun bratrských vojsk po revoluci, bylo to děsně zajímavý.

A my máme hrozný štěstí, že lidi, který zažili takovýhle velký dějinný zvraty ještě pořád žijou a můžou nám o tom vyprávět. A to nemyslim jenom revoluci, tak ještě není tak daleko. Ale taky druhou světovou válku, léta obnovy a vůbec všechno tohlecto, co mě zaímá, že :)


Pomalu přemýšlím o tom, že moje mgr diplomka by mohla třeba o tom, jak probíhalo postupné odcizení východního západního Německa po roce 49. Zajímaly by mě teda i problémy opačné, když se v 90. letech zase dávaly (ty Německa) dohromady. Ale to je profláknutější a už na to bylo prací napsanejch X.
No, uvidíme. Každopádně už i to, že začínám o takovejch věcech uvažovat značí, že proces je nastartován správným směrem :).


A teď konec psací rozcvičky a hurá do práce. Snad mi to půjde lépe než včera. A lépe než minulý týden...

Komentáře

no ja uz mam skoly dost, ale budu muset zatnout zuby a vrhnout se na rigorozni praci.

Nicmene... ten studentskej zivot... nemuset vstavat... uaaa!
jo... já vstávám v devět, ale stejně... někdy bych to prostě radši zalomila a měla klid.
Já jsem zrovna před chvílí dostal nabídku Ph.D, která mi přpadá hodně zajímavá, takže do ní asi půjdu. Stejně jsem se většinu života chtěl stát vědátorem.
Poutě moc rád nemám, už jsem dlouho na žádné nebyl, jelikož mě vždycky už zdálky odradí hudba.
Ph.D... no skoro bych do toho sla taky, osmihodinova prace... to sux :/
[4] Ona je to taky práce, jen strašně špatně placená.
[4] Já ti nevím. Dobře udělané PhD je taky těžká dřina. Ale možná jsem jenom na špatném oboru.

PS: Pro všechno, co chtějí dělat PhD., doporučuji www.phdcomics.com
proboha, o čem to mluvíte?
mně moje ušmudlané bc bohatě stačí! moje uťápnuté ambiciózní já občas volá cosi o mgr, ale PhDr nebo nedej bože PhD... ani ve zlým snu!

ale samozřejmě ti to přeju rady. když to člověk dělá s přesvědční a s nasazením, je to fajn. ovšem nic pro mě. já jsem špatnej student.

toho, že zůstanu na škole jako doktorand, jsem se bála už od prváku. díky bohu, že se i to nesplnilo.
[6] Jo, souhlas, ale snad to má i svoje výhody, hlavně pojud tě baví, co zkoumáš. Nejde od diplom, ale spíš o životní náplň na čtyři roky. Komics je skvělej :)
Teda, tolik optimismu! Jsi šťastný člověk :-).
A povidal Mr. Kocab o tom, jak dostal igelitku s 30mio czk za Trend? A o tom, jak kupoval po revoluci od senilnich babicek vilky po Praze? Usw.
no... že bych věděla, kdo to píše?

já ho neadoruju a nevychlavluju do nebe. jsou ovšem zásluhy, který mu nejdou upřít. hoď kamenem, kdo jsi bez viny.
nicméně zrovna o tomhle nic nevim (což sice neznamená, že to neni pravda, ale nezajímá mě to).
Já se hrozím, až právě ty lidi nebudou. Třeba ti, co přežili holocaust a zatím o tom ještě mohou vyprávět... snad se o tom aspoň udělá dost dokumentů a bude to moct bejt v televizi.
rady: ja vim, ale je to takovy... jsi ve znamym prostredi, a tak vubec. Mne dela strasne spatne, kdyz nevim, do ceho jdu (a mnohdy jeste hur, kdyz se to pak dozvim).
jane: proc bala? kdo by te nutil? :)
jakože na mě nic lepšího nezbyde. nenajdu žádný uplatnění v životě a tak prostě zůstanu na škole, protože tam se místo vždycky najde.
eh... takhle jsem o skole teda nikdy neuvazovala :) brala jsem PhD jako privilegium, ktery si ale nebudu moct dovolit jak kvuli penezum, tak kvuli neoslnivym vysledkym ;)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz