Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
20. května 2008

Malý Bobeš

Jak můj malý bobeš stárne, zažíváme s ní docela srandovní příhody. Špatně vidí, špatně slyší... Naštěstí jsou postavy mě i =M=a natolik signifikantní, že jí většinou stačí jen silueta a už tuší, o koho jde.
Taky si pamatuje, co nosim. Takže se v zimě vrhala za každým člověkem, kterej měl světlej zimní kabát. Prdelka moje...

Tuhle jsme s =M= odkudsi přišli domů a psi se na nás vrhli, aby nás patřičně přivítali. Merlin to zvládnul bezproblémově, Bobeš se vrhnul na =M=a a pak hledala mě. Je to holka chytrá, tak ví, že teď často nosim pronikavě fuchsiově růžovej svetřík. Co na tom, že ten svetr právě nebyl na mně, ale visel na sušáku... stejně ho přivítala! Akorát se asi divila, že nebyla za odměnu pohlazená.

Komentáře

:D
:D
:D
:D
nejste trochu monotónní sakra?
:D
:DD
Bobíšek rád růžovou?:)
Tohle je sice extrémní případ, ale podle mých zkušeností vidí psi proti lidem špatně, i když jsou v plné síle. Občas se jim stává, že se vrhnou na ulici k někomu, kdo vzdáleně siluetou připomíná jejich člověka. Že se spletli zjistí až po očichání.
U malých psů se musí počítat i s menším rozhledem. Nejsou zvyklí dívat se nahoru, takže co je nad nimi, moc neregistrují.
Na druhou stranu jim možná připadá legrační, jak špatný máme čich.
(Je mi jasné, že to víš, ale chtěla jsi pozvednout úroveň diskuze.)
:))

jo, to vim. ona už ale vidí fakt dost blbě. jedno oko má slepý, kolikrát narazí do něčeho vyčnívajícího. a tohle mě pobavilo. ona se na ten svetr vrhala s takovou čirou radostí... prdelka moje... :)
Mojí psici je třináct let. Myslím, že také o něco něco hůř vidí, ale hlavně hůř slyší. Projevuje se to třeba tak, že nepřijde na zavolání, aby šla na procházku. Musím se jí vždycky ukázat, aby to pochopila. Taky nechce chodit na dlouhé procházky. Nejradši jen tak čmuchá okolo domu. A je žravějsí.
bobeš taky blbě slyší. kolikrát přijdu domu a bojim se, že je mrtvá, protože je natažená na svým polštářku a nereaguje ani ne ránu, když zaklapnu dveře.
venku si ze mě tuhle dělal psí gang legraci, že moc neposlouchá.

je to nebezpečný. ona má už i blbou orientaci a někdy se prostě ztratí. čmuchá si, najednou si vzpomene, že neví, kde jsem, rozhlídne se, vidí prd, tak se vyděsí a běží.
většinou samozřejmě na druhou stranu než má. já volám, ale ona neslyší. tuhle jsem jí zastavila pár metrů od silnice. musim už holt dávat mnohem větší bacha.

ale procházky teda furt může. když neni moc horko, tak vyrážíme a i s merlinem klidně dvě, tři hodiny pobíhaj. my s =M= dorazíme domu hotoví a psi by za půl hoďky šli zase.

v ponělí má bobeš 15. narozeniny. to už by si zasloužila občanku :). ve třinácti je ta tvoje ještě mladice ;)
V tom případě přeju všechno nejlepší! Jestli si vzpomeneš, tak jí za mě pohlaď. Naše psice bude mít čtrnácté narozeniny až v srpnu.
Založil jsem si před časem ve výběru z Jesenina (\"Za píseň život jsem vyměnil\", Čs Spisovatel 1979) báseň Chuligánova zpověď. Čtvrtá strofa od konce zní takhle:

A ty můj strakatý,
můj věrný pse!
Jsi stářím slepý, smutný, bez barev,
svěšený ocas vláčíš po dvoře,
čich neví, kde jsou dveře a kde chlév.
Jak drahé je mi, co jsme spolu žili,
jak my jsme byli kousku chleba chtiví,
když jsme jej měli, my se neštítili,
oba dva kousat spolu z jedné skývy.
to zní sakra dost depresivně :(
Právě. Strašně to na mě zapůsobilo.
To je pěkná báseň. Já jsem nikdy s žádným psem z jednoho chleba nekousala, ale moje kamarádka z dětství jo. A máme známýho, a ten jednou jedl lžičkou na zahradě dort, a dal tou stejnou lžičkou i našemu psovi kus toho dortu. A pak zase jedl dál... :)
Ale teď si vzpomínám, že když jsem byla menší, tak jsem psa líbala na rty :).
Aby nebyla mýlka. Já jsem taky se psem z jedné skývy nekousal :)
já taky ne. ale jen proto, že ani jeden z našich psů skývu nejí.
něco jinýho jsem s nima ale určitě společně jedla.
a docela žiju!
jana: libat psa na jeho rty :)))
Mně se nedávno stalo, že mi psice okousala větrník, který jsem si odložil na stůl, že ho za chvíli sním. Už jsem jí ho nechal celý.
já ty psí slinty nehrotím. je teda fakt, že jako malá jsem se nechávala bez problémů olizovat po celým obličeji. to už teda teď nesnesu. když vidim, co očuchávaj... a hlavně co si merlin olizuje těsně předtím, než se vrhá na mě... děkuju - nechci.

ale na druhou stranu salám ze svojí vidličky jim dávám pravidelně. oni jí nijak neoslintávaj. berou si to opatrně, protože psi obecně nesnášej dotyk zubů a kovu. a ze svý zmrzily už jsem jim určitě taky dávala lízat, i když si teda nepamatuju kdy, protože zmrzku už jsem neměla ani nepamatuju.

taky koupu psy v naší vaně, a pak jí nijak nedezinfikuju. meju jim misky ve dřezu stejnou houbičkou, jakou meju ostatní nádobí. z domova si teda nes zvyk, že jejich misky jsou až poslední a houbičku pak řádně vymáchám.
musim říct, že to tak dělám X let a nevypadá to, že bysme já nebo =M= trpěli.

jo... a obvyklou přísadou jídel u nás doma jsou psí chlupy. jsou taky doplňkem na většin oblečení. máme je i v posteli.

che :D


normální domácnost se psem, ne?
[22] No jo, normální.

Jinak to ale takhle nemůžete brát, je to přece báseň.
Tím jídlem jsi mi připomněla jeden dost odpornej zážitek. Byli jsme s Kačem na večeři u známý, udělala pro všechny pizzu. Byla by moc dobrá, kdyby v každým kousku nebylo spousta psích chlupů - celkem velkejch a silnejch. No ale co jsme měli dělat, byla to návštěva, no ne? :) Samozřejmě jsme svoji porci snědli bez ceknutí. A taky žijeme...
nic mi do toho není, ale Jane víš opravdu, co to zajímavé slovo začínající na \"es\" znamená česky?

:D
někdo z práce? :-o to čumim...

nevím, jaký slovo mylíš. že by signifikantní? co znamená podle tebe? já si ho pamatuju z doby superstar, kdy ho použil Ondřej Soukup, aby řekl, že hlas Šárky Vaňkové se mu nezdá dostatečně signifikantní, že by ji v rádiu mezi ostatními nerozeznal. Gábina Osvaldová mu oponovala, že jí se zdá signifikantní dost. líbilo se mi to, od tý doby ho používám.
protože jsem angličtinář a tohle slovo znám i z aj, tak mě nenapadlo pídit se po dalších významech a pro mě to prostě znamená \"výrazný\" nebo \"příznačný\", \"rozpoznatelný\". a nemám ani pocit, že bych se pletla. kdyžtak mě pouč, ráda si rozšířím obzory.

:D

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz