Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
18. června 2008

Poslední dobou se mi zdají skutečně podivné sny. A nejčastěji se mi vrací ten o myši...
Jde pochopitelně o tu myš, co už jí máme skoro rok, tedy o pískomila.

Myš mi povětšinou uteče a stane se jí cosi příšerného, co jí dozajista do pár hodin přivodí smrt. Jen namátkou, co si pamatuju — jednou si sedřela kůži ze hřbetu, když utelka z klece za skříň a když jsem jí dávala do přepravky, že jí vezmu k doktorovi, ještě se to zhoršilo. Jindy jsem se rozhodla pořídit jí kamaráda, který ji ovšem zle zřídil, jednou mi zase utelka a čapnul jí Merlin. Sice jsem jí zachránila, ale už byla tak zřízená, že bylo jasné, že to nepřežije.

Ve všech snech se myši mojí vinou něco stane. Tím, že ji zachráním ze spárů čehokoli, ji ale nezachráním, jenom jí prodlužuju utrpení. Na konci snu pravidelně řeším knflikt: mám myš nechat napospas tomu, co jí ublížilo (pes, jiná myš apod.), aby bylo rychle a pro mě bezpracně po všem, nebo mám myší trápení ukončit sama?
Nikdy nedokážu ani jedno a tohle traumatizující zvažování, jestli jedno nebo druhé, mě donutí se probudit.


O snech o tom, jak se proplétám kdesi za války mezi bombami, nebo jak se topím v továrně na koberc kdesi v Polsku raději ani nemluvě.

Chce to snář nebo psychologa?

Komentáře

Snář :)
myš -» ztráta majetku
x: a pískomil znamená co? a křeček?
No myším se většinou ošklivé věci stávají. Třeba těm u nás neradím být blýzko baráku, když je čas oběda nebo večeře. Večeře se nevyhýbá ani těm větším myším :-))
http://www.osklivy-sup.cz...ere.jpg
ježiš! to je peklo!
to je zhmotnění mojí můry! až na to, že tahle krysa už to má zřejmě za sebou.
co bys dělal, kdyby ti jí donesla v posledním tažení?
No oni je v posledním tažení nosí. Protože si s nima ještě hrají (jsou to kočky, mají rády před večeří předehru :-). Jediné co pomáhá je včas zavřít dveře do domu, jinak ji vemou až dovnitř.
no já spíš myslela na utrpení tý myši než páníčka :)
To není utrpení, to je prostě její OSUD :-) Přece nepřemýšlíš nad kuřetem když ho jíš :)
to ne. díkybohu se mi neškube před očima.
I mě se zdají divné sny. Asi to mám z těch akčňáren, na které se díváme, nebo nevím... Zdálo se mi o mrtvolách v metru, o chlapovi, co mě chtěl zabít a tak. Samý násilnosti. A nedávno taky o tom, jak náš pes spáchal sebevraždu...
já bych zkusila nejdřív snář.....

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz