Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
4. října 2004

pomožte

prosím pc negramotovi

jak udělat ze 4MB fotku takovou, aby se vešla do blogu? :-o

Komentáře

K tomu potřebuješ Adobe Photoshop, Paint shop Pro nebo by mozna mohlo stacit i obycejne malovani. tam fotku prevedes do formatu *.jpg a nastavis kompresi. Napr. v Photoshopu je komprese v rozmezi 1-12 a plati ze cim vyssi cislo, tim kvalitnejsi (objemnejsi) fotka. Dalsim zpusobem (da se kombinovat s prvnim) je zmensit velikost (sirku a vysku) fotky. To lze tusim take i v malovani...
takže tuhle fotku v blogu neuvidíte :)
Není to tak težké, jen to tak nějak neumím napsat jednodušeji... i když kdybych se třeba zamyslel... no raději toho nechám.. Každopádně chci fotku :o)
rozměr: asi nemá smysl sem umisťovat větší fotky než řekněme 640*480 bodů, v paint shop pro je volba image - resize, a ulož, typ souboru formátu .jpg pod jiným než původním názvem, radši bez mezer a bez háčků a čárků.
to ledník:
velikost v jakejchsi bodech mi řiká asi tak tolik, co název burkina faso

to swoop:
myslim, že dřív než kompresi bych provedla devastaci.
každopádně....neni čeho litovat. měla to bejt jen kočka
Tak jestli je to kocka, tak mi ji posli mailem, ja ti z ni udelam bonsaiikitten. :-)
neřikej dvakrát, nebo tě zneužiju
nejdřív si obrázek zkopíruj ať máš s čím pokusnit
v nějakém editoru obrázků (irfan view, paint sho pro, photoshop, corel paint, možná novější acd see, zoner viewer) si ho necháš zobrazit a tam se dozvíš rozměr obrázku v bodech (třeba monitor uživatelů pc bývá nejčastěji nastavený na rozlišení 1024*768 bodů, čili tak velký obrázek pokryje celou obrazovku, a nezůstane ani místo na horní menu prohlížeče s ikonami, dolní lištu start, a na boční posouvací šipky, a taková fotka se ani nevleze do omezení 100kb na bloguje.
třeba šířka tvojeho pravého sloupce na příspěvky je asi 500 bodů, budem z toho vycházet.
máš teda kopii obrázku v editoru, někde v menu najdeš funkci resize, a pro co nejmenší škody nastavíš zmenšení v celočíselném poměru (1:2, 1:3, ...) ať se šířka obrázku zmenší pod těch 500 bodů - když ti vyjde můžeš zkusit nechat 512b ale může to způsobit poskakování rozměrů blogu při načítání.
resiznuto, hotovo, uložit jako .jpg a máš to.
kompresi nastavenou kdesi v programu pro .jpg bych neměnil, toto bude stačit
už to víš a můžeš si do rána hrát a resizovat.
je třeba udělat brum brum, měj se "('o')"
jestli chceš jen přemalovat obrázek v záhlaví, jmenuje se logo.jpg a má velikost 650*80 bodů.
nahradíš ho nějakým lepším, uděláš výřez nebo zmenšíš na těch 650 bodů přesně, na výšce myslím nezáleží, bez zásahu do kódu šablony může být asi i jiná.
pak to buď taky nazvi logo.jpg a přes volbu pbrázky v menu bloguje si to pošli na server, nebo pokud bude jiný název budeš to muset přepsat v kódu šablony (tuším volba vzhled)
děcka, je třeba udělat pápá, vlastně brum
no...musim si to nechat uležet v hlavě, abych to pochopila a snad, jednou, možná... :)
ale každopádně děkuju

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz