Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
12. října 2004

tak mě ve škole zase jednou potěšili

ale hlavně, že je všechno všem jasný

včera sem do půl druhý v noci seděla nad tim pitomým projektem závěrečky do školy. no samo, že sem s tim moc nehla, jen sem skoro usla na stole.

ráno sem měla tušim od 9,30. vzbudila sem se v 8,23 a bylo mi jasný, že vlak 8,11 už nestihnu. no co...stejně musim dorazit ten blbej projekt...
zapla sem pc a jala se přemýšlet. k tomu mě začal po icq otravovat swaperski, takže mi to superně šlo.
nakonec sem to dopsala tak nějak plus mínus přibližně kolem 9,37 no a tak mi bylo jasný, že když sem ještě v noční košili (začala zima, takže už nebudu spát jen tak :), nemám šanci vlak stihnout. no nic...tak na ekonomii zase nedorazim.

s projektem v kapse (a na disketě) sem vyrazila do školy. ve vlaku sem strašně intelektuálně působila na starou pani, co seděla vedle mě a furt brejlila, co že to čtu :-o (četla sem toho sienkiewicze v originále. asi to na ní udělalo dojem).

ekonomii sem zabalila a šla se radši podívat, jak budou probíhat dějiny polska. upozrnila sem na sebe hned při příchodu (jak jinak...všechno musí bejt na efekt), kdy sem rozrazila dveře, který následně vrazily do židle, na který seděl nějakej tupec (jinak ho nazvat nemůžu, když si postaví židli do dveří, kudy hodlaj chodit lidi — já).

sedla sem si naproti profesorovi (jinde už nebylo místo), uculila se na něj a hurá do zápisků.

no a pak šupem na bakalářskej seminář, kde sem zjistila, že všechno je jinak.
svůj v noci pocenej projekt sem představila, byl dokonce i oceněn pro svojí zajímavost, ale byla sem dotázána na vedoucího...
no toho nemám žejo...
"tak si za někým dojděte a pak mi to přijďte říct"

i vydala sem se po hodině za místním guru, který je odborníkem na mnou zvolené téma a zároveň i hlavou nejvyšší, hlavou pomazanou v našem ústavu.

"dobrý den, já sem vás chtěla poprosit, jestli byste se nestal vedoucím mojí práce..."
"nestal"
":-o"

chvíle rozpaků a otazníky v mojich očích

"vedoucím je vedoucí semináře. ke komu chodíte?"
"k panu...." (k tomu vysokýmu sympaťákovi, co se podobá Hugh Grantovi, hezky se směje no a má taky doma ročního syna, jak už sem z něj stačila vytáhnout :/ )
"no vidíte. tak to je váš vedoucí. pak dostanete konzultanty"
"aha a vy..."
"no já vám samozřejmě budu moc rád konzultantem"
":)" úleva

začala sem hlavě pomazané vykládat, co a jak si představuju, ale byla sem zaražena.

"počkejte počkejte..jak končit příští rok....v květnu ne?"
"no ano..ale až příštím"
"proč?"
"no protože chci vyjet ven"
"no pak si to ale zapište až v létě"
"ale já sem myslela..."
"helejte...vy myslet můžete, to vám neupírám...ale já mám mnohaleté zkušenosti, věřte mi...pak budete mít pauzu a vykašlete se na to"
"no já bych jako kontinuálně pokračovala"
"nepokračovala"
"nepokračovala?"
"ne"
"hmmmm"
"zapište si to v létě. podivejte, já vám to tady ukážu....
....no pojte sem ke mně..."

no a pak mi ukazoval něco na počítači, na co já sem jako řikala "ano....samozřejmě...jasně....hmmm...." a tak, ale stejně nevim, na co mi to bylo.
v hlavě mi to zatim začalo šrotovat a já byla čím dál víc naštvanější, že sem jak blbka seděla do rána u pc, i když se mi chtělo spát, že sem sesmolila trapnej projekt, a on mi teď řiká, že můj postup byl naprosto zvrácený a že...

"takže chápete to slečno......"
"doe"
"slečno doe...jo to ste vy, co ste mi přišla dneska pozdě na ty dějiny polska..."
"no to sem já"
"tak já vám budu samozřejmě rád konzultovat :)"
":)"
"ale zapište se v létě"
"tak když mi to radíte.."
"věřte zkušenějším slečno...;)"
a kdyby to nebyla hlava pomazaná, tak si myslim, že ten úsměv a to mrknutí má hlubší význam, ale protože je to hlava pomazaná, byl to jistě tik.

a tak teď budu bloumat po knihovnách a shánět literaturu a budu muset udělat pápá vysokému hugh grantovi a zamáčknout slzu v očích, že ho nebudu vídat každý týden a hodiny s ním trávit v družném rozhovoru o krizi v indočíně, o měnové reformě v německu nebo o zcela zásadním vlivu vztahu roosevelta s churchillem na vývoj v evropě po ww2.

inu škoda, není mi souzen.

Komentáře

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz