Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
17. října 2004

poslanci sou jako děti v mateřský školce

tohle sem chtěla komentovat už v pátek. ale vzhledem k vnějším okolnostem sem se k tomu nedostala


tak nejdřív ten super článek :)

http://www.novinky.cz/04/19/50.html

když sem to četla, přemejšlela sem v duchu, jestli není prvního dubna.

co k tomu asi tak říct. myslim, že každej si utvoří obrázek sám. velmi hezký byl proslov pana zaorálka o tom, že...

"Já bych vás chtěl všechny upozornit, že pití nápojů, kávy, jedení jablek a konzumování pokrmů v této Sněmovně není zvykem, který bychom tady měli trpět. Všechny vás žádám, abyste to nečinili. A protože jedna z kolegyň vylila právě kávu do hlasovacího zařízení, sděluji vám, že mě technika požádala, abych na 15 minut přerušil toto jednání,"

hezké..není-liž pravda :)

když sem nastupovala plná ambicí na vš, tak sem si řikala, že bych třeba mohla svojí zářnou kariéru zahájit ve sněmovně.
po tom, co sem navštívila tamní byfé, ve mně tohle přesvědčení ještě narostlo, a když vidim, jakou tam maj bžundu...asi do toho pudu :)

je to práce přesně pro mě.
vstávat bych nemusela. až se probudim, tak prostě vyrazim. a až dorazim, tak dorazim. nebo taky nedorazim.
no problem :)

jídlo dobrý za super ceny. no neberte to. jen by asi byl problém s odtučňovacím programem. ale při pohledu na naše politiky ve mně převládá dojem, že vepříkovství tam tak nějak patří, takže..
no problem :)

no..a i když mám problémy s technikou, myslim, že hlasovaí zařízení bych se používat naučila, případně bych podpořila onen návrh, kterej sem četla užnevimkde, že by se celá sněmovna přesunula právě do jídelny, která je ideální. má sice jen 140 míst, ale vzhledem k účasti poslanců v práci by to bohatě stačilo . ještě bych si mohla dát nohy na židli naproti.
no problem :)

a je vůbec ještě něco, co by mi mohlo bránit?
tak před posledníma volbama sem měla pocit, že sem možná zkušenostně i názorově málo vybavena. ale pak sem viděla v tv rozhovor s mladou komunistickou poslankyní, co upoutala svým věkem 21 let. tušim, že to byla studentka pedf. asi si dobře prosudovala stranickou příručku, protože na dotazy odpovídala naučeně a opravdu vzorově.
když se jí dotázali na vlastní názor na užnevimco, byla dost zaskočená. nakonec si ale vzpomněla, že je vlastně političkou, a tak odpověděla na něco uplně jinýho. a to bych zvládla taky, takže:
no problem :)

stanu se poslankyní a se mnou přijde do sněmovny zákon!

a taky čaj, protože já kafe nepiju
a s čajem taky nová zkušenost pro hlasovací zařízení

Komentáře

musíš si bohužel vybrat stranu jejímž cílem je voličům našeptávat: mu tu máme zastoupeno x% žen, x% mladých, x% pracující inteligence - a na rozdíl od ostatních stran kde se na kandidátku protlačí jen kamarádi bankéřů a estébáků, tuneláři a jejich mladiství opisovači, zbyla by na tebe jen ksč(b)
nic moc volba
ale zase jim můžeš změnit imidž a zkoušet tam vylévat třeba whisky
tak ale to je výzva!
zkusim to v ksč a přeměním ji v moderní stranu pravolevého středu :)
zahájím rozsáhlou reorganizaci počínaje starými kádry a názvem konče.
vrátím se k tradici velkých sjezdů, májových průvodů, aktivizuju masy

no a pak...
se stanu novodobou diktátorkou a první ženou na hradu (rozuměj prezidentkou) přesně tak, jak sem se vsadila se spolužáky na SŠ na jednom ze svých posledních opileckých mejdanů
Zvedněte tlačítko a stiskněte ruku :-)

Přestěhuju se a dám ti hlas.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz