Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
15. ledna 2009

Když všechno, tak všechno

Až budu mít čas, musím se podívat do deníčku, kdy jsme si vlastně přivezli Pedinku ze Zatáčky od našich do Prahy. Ty dny byly jejím životem navíc. Na začátku to byla jen nešťastná hromádka, ani ne chlupů, protože ty jí kvůli nemoci vypadaly. Měla před sebou údajně tak půl roku a vida. Zvládla to ještě roky tři.

Dneska je Pedinčin den poslední. Jak jsem psala, od pátku to sní jde šupem dolu. Nakonec se nepotvrdilo původní podezření — rozšíření léy do hypofýzy. Ty roky všemožných léků, co jí udržovaly při životě, odnesly ledviny. Tak si to aspoň myslím já. Doktor říká, že malé knírkačky na to trpívají.

Myslím si, že to byly roky kvalitního života. Až poslední půl rok to bylo horší a horší, ale pořád ještě dost dobré na tak starého psa. Teď už je holt konec. Leží vedle na posteli a spinká. Tak jí nechávám naposled se vyspat, než vyrazíme. Vybavila jsem jí luxusní krabici s dekou a polštářkem, má tam taky všechny svoje věci. Až to proběhne, tak jí tam uložíme a odvezeme zase zpátky do Zatáčky. DO víkendu asi bude muset přečkat na provizorním místě a pak jí naši vyberou najaký hezký místečko na zahrádce.

Je to smutnější, než cokoli jsem v životě zažila. Ale zapíšu si to. Do deníčku patří všechno.


Včera, poslední fotka...naposled

Komentáře

tak se holky drzte, obe
To je hrozný. Napřed Kaplický, teď pes a pak Havel. Už se kácí v našem lese...
Havel snad jeste ne?

mne malem umrela babicka :( tezky to je... takovej osklivej leden...

ach jo, no... stari neporucis :((
Myslim na Tebe a je mi to moc lito, drzim palce.
je mi to moc líto, je mi jasné, že pro pejskaře je pes srovnatelný s člověkem. a bolí to. přeju mnoho sil. určitě je to pro ní lepší, než cokoliv jiného. rozhodnutí je správné.
ahoj evi! ty ještě žiješ? neviděly jsme se snad sto let...

díky všem.
zvládám to líp, než jsem myslela. jen na fotky se nemůžu koukat. na starý jo. ty jsem prohlížela včera a v pohodě. ale ještě jsem si jí včera vyfotila, přestože jsem si řikala, že si jí chci uchovat spíš v lepší kondici, než byla ty poslední dny. a to mě teda dojímá.
už z ní zbyla jen taková hromádka, která čekala na vysvobození. pevně věřím, že jsem udělala nejlíp, jak jsem mohla. doktor řikal, že jsme to zachytili včas, a kdyby byla ještě jedla a pila, tak by ještě mohla vydržet (ale asi by šlo stejně jen o pár týdnů).
ptala jsem se, jestli jí to bolelo a prej ne. doufám, že je to pravda.

uspání proběhlo strašně rychle. přestala se třást, svěsila hlavička byla v limbu. pak dostala tu druhou injekci a když jsem se ptala, jestli jí můžu položit, tak mi řekl, že už to má za sebou.
no... už tu bulim jako želva. jsou to strašně smutný vzpomínky. ale jsem ráda, že se netrápila.
Měli jsme malýho černýho knírače. A taky ho zradily ledviny, když mu bylo něco přes jedenáct let :(
:-( Je to smutný. Ale musíš vzpomínat na to hezký a že měla tak dlouhý hezký život. Udělali jste pro ni, co jste mohli.
byl to krásnej pejsek =)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz