Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
16. února 2010

Svatební deníček I.

Jsem toho všeho plná a protože jsem taky pěkně ukecaná a jen za včera jsem musela vykecat díru do hlavy kocourkovi i kamarádce, rozhodla jsem se, že radši budu psát svatební deníček.
Kocourek mi slíbil udělat speciální poddoménu, přihnout layout a nasadit gogle reklamy :D. Třeba na tom trhnem pár desetikorun na jednohubky!


Takže jakže?
Nevim, jestli jsem sama tak pošahaná, ale od doby, co to vim, projíždim svatební fóra (beremese.cz, čili beremko [tluču se do čela]), nabídky cateringovejch společností, svatební místa, svatební salony... s jsem vcelku dost málo schopná se věnovat něčemu jinýmu.

V prvních chvílích jsem to chtěla vzdát, protože mi přišlo, že se to už nedá zorganizovat.
Totiž abyste rozuměli, kocourek by se rád ženil v září a vzhledem k našim dalším plánům buď teď, nebo nejdřív za tři roky.
Prostě všude na těch pitomejch fórech píšou, jak už maj divže ne napečeno, termín zamlouvali už předloni a kdesi cosi. Ale kocour mě vždycky v záchvatu mojí paniky profackuje, a hned je svět růžovější.

Přesto přese všechno se ale zdá, že únor je opravdu posledním měsícem, kdy si jde na září zamluvit místo svatby, datum na matrice a místo nějaké té afterparty. Tedy pokud chcete mít z čeho vybírat. Pokud se smíříte s tím, co zbyde, tak spěchat netřeba.

A víte, kdo za to může? Obchodníci a touha po mamonu. Kolem těch svateb je děsnej kolotoč na vysávání peněz. To už mi řikala kamarádka, že jen vyslovíte slovo svatba a už je všechno 3x dražší. No a když vám ty desítky svatebních průvodců všude radšj, že místo a datum prostě MUSÍTE mít aspoň rok předem, tak ty lidi jsu jak sarančata a totálně blázněj.

Komentáře

před rokem nějak tak začala svou nadcházející svatbu řešit Helena (http://helena.bloguje.cz), z fór měla taky přesně ten pocit, že se nedá nic stihnout a nakonec to vyšlo všechno v pohodě.
takže klid :)
gratuluju k zasnoubení a držím palce.
Já jsem svatbu se všímu všudy zařídila za 3 měsíce. Vdávala jsem se na konci srpna, a to ještě za cizince.

Je pravda, že nejsem konzumní typ a obešla jsem se bez spousty těch serepetiček jako svatební menu a jmenovky na stůl a podobně.. ale svatba byla krásná a já nebyla vystresovaná... doporučuju hlavně klid a svatební fóra NEČÍST.
Neboj není to taková hrůza v še se dá stihnout během měsíce , stačí zapojit fantazii a kamarádku :-D držím palec a těším se na fajn články .-D
je fakt, že když nechceš mít tu \"typickou\" svatbu se zasedacím pořádkem, kapelou, ozdobenými auty, tak se to dá krásně stihnout...
já jsem žádná svatební fóra nečetla, vše jsme si udělali po svém a bylo to super!!!
brali jsme se v černu a ještě v dubnu jsme neměli oznámení a co? A NIC :o)))
třeba oznámení jsme si navrhli sami a tak platili už jen tisk! Vejslužky jsme úplně škrtli a vynechali! Místo kapely jsme měli aparaturu a pouštěli cédéčka!!!
Prostě si to udělej podle svého a to bude nejlepší :o)
zlato, zakladem uspechu je tyhle fora necist, vzbuzujou jen paniku ;)
Kdyžtak se podívej ke mně na sekci Svatební smršť, třeba se inspiruješ nebo naopak vyhneš některým věcem :-D
Tak musim říct, že taky budu mít svatbu v září, termín už teda zamluvený máme, ale to je tak všechno. A stejně jako ty jsem hned z počátku začala číst svatební fóra a tak se vyděsila, že jsem je pak radši už nikdy neotevřela. Radši v klidu všechno po svym a nenervovat se někym, kdo už rok a půl před svatbou nakupuje stuhy a okvětní plátky růží na výzdobu svatebního stolu.
terezo, tys snad četla to, co já :)))
Svatba se dá klidně zařídit za měsíc. A dneska už je možný vzít se snad kdekoliv, tak co :)
petul, no, mně pomohly v některých praktických věcech, slepičí bláznění je potřeba odstřihnout :)
madlen, shrnu tu reakce z plurku, protože to bych se uplurkovala:

-jo, na výzdobu jsou nejlepší námezdní plurkařky (lol)
-prase a sudy piva jsou moje ideální představa svatby; bohužel nemáme tu chatu :D do toho bych šla hned ;)
-škrtat budete muset :)) na oběd jsem měla jen rodinu+svědky (ideál, bylo s kým kecat :D)
-Mady, session pro známý jsem měla nakonec v pěkný nový hospodě v místě bydliště :) v salónku. Gutovka. Petulka ví. Byl to ideál, pak bylo domů pár kroků :D
-taky jsem původně chtěla odpolední svatbu+raut. Ale Lvíček nějak chtěl oběd, tak jsme to vyšašili takhle a bylo to fajn.
-na Okoři jsem byla hodnotit! (goodluck) já se chtěla vdát v Panenským Týnci, ale to je taková řiť prostě (doh) doprava by vyšla na půl milionu :D Praha byla jasná volba, nemuseli jsme se starat o nic. Brácha apod. dorazili MHD, kámoši taky, babičky dorazily den předem a navezly se taxíkama a super prostě.
-jo, počkej, moje svatba byla v důsledku jedna z příčin mýho konce ve stickfishi :D člověka to úplně sežere.
-na květinovou výzdobu jsem se vybodla právě, to by mě zruinovalo :) a na kytky si tak jako tak moc nepotrpím. A nechyběly mi :)
-s hostama jsem si popovídat stihla... ale byl to fakt mžik. Na kamarádově svatbě jsem se k nevěstě dostala a bylo to fajn, ale stejně... nebrala jsem to nějak fatálně, od nějakýho počtu si stejně nepopovídáš s každým, pokud nepočítáš dvě věty (nebo večerní oslavu). Já právě pozvala všechny na obřad, na oběd jen rodinu a večer ty lepší kamarády :D ale je to strašně těžký a původně jsem si to taky představovala jinak. Ono to vyplyne (ale dá to strašný práce).

...ale vidím, že tě to vzalo fakt fest, já teda taky projížděla, ale šaty vůbec (páč jsem stejně nevěděla, jak to bude vypadat na mně) a dorty minimálně, nakonec jsme měli dvoupatrovej medovník s marcipánovou polevou a všichni byli nadšení :)) joa oznámení jsem si tiskla v práci :DDD ale fakt je toho strašně moc, na co je potřeba myslet... takže kiš, kiš :)))
joa, vdávala jsem se poslední víkend v srpnu a věděla jsem to sice rok předem ;), ale nějaký kroky (krom hubnutí :D) jsem začala podnikat stejně tak cca v tom únoru. S tím trhnutím je to pravda, ale s tím datem je to realistický, protože prostě ty dobrý místa jsou zamluvený předem, tam to není o hysterčení, ale zkrátka o zajištění :) dá se pořídit svatba prakticky zadarmo a cca týden předem, když půjdeš na radnici, tu poptávku po termínech dělaj holt lidi jako my ;)))
mno, quanti, to je vlemi podnětné :)
takže:
oběd nebude, na tom jsme se shodli s kocourem oba. takže to je do jistý míry vyřešeno. obřad, pak focení, pak afterparty do noci.

ad doprava - jako to odmítám jakkoli řešit. dopravu tam i zpátky si zařídí každej sám. jako platit jim tága nebu autobusy, aby se tam mohli opíjet... na žádný svatbě jsem to nezažila a sama to dělat nehodlám. a že by to bylo někde v prdeli... my nemáme auto a všude jsme se dostali, když jsme chtěli.
jsem koukala na beremese právě, že to tam děsně řešej. ale tohleto fakt jako sorry, ale to nechápu, proč bych se tim měla zabejvat.
jsme přemejšleli, že bysme se vzali v hotelu v českým ráji, na kterej jsme narazili na dovolený. a bylo by mi srdečně jedno, jak se tam kdo dostane. kdo chce, tak se dostane tam i zpátky. kdo nechce, tak toho tam asi až tak nepotřebuju.
jediný kocour řikal, že kdyby to bylo takhle z ruky, tak bysme zaplatili půlku za ubytování a zbytek by si každej doplatil.

nevim, co je stickfish :-o

bez kytek to nedám. to prostě neni ono. kamarádka řikala, že dala za kytky 3k. taky je teda fakt, že jsem si jich tam nevšimla :))). ona měla totiž jen kytku pro nevěstu, pro mámy, pro družičky, pro svědkyni a výdobu na auta. já prostě musim mít výzdobu stolů. si to nedovedu jinak představit. zas nechápu výzdobu aut, tam si myslim stačí mašle a myrta do okna. a neplánuju ani kytky pro mámy a svědky. místo toho bych ráda udělala takovou hezkou věcičku, co jsem našla na nějakým britským webu. dám do tématu o kytkách :D. a to si myslim, že by mohlo bejt vesměs za pár, protože je to dost malý.

a taky doufám, že když nechci ani růže, ani lilie, ani kaly, ani takový dražší kytky, tak by to nemusel bejt takověj děs. uvidíme. tady na andělu vážou moc hezky a uměj to udělat velký, přitom je to za pár peněz. mi teď kocour koupil fakt objemnou kytku k valentýnu a prej nebyla ani za dvě kila. to mámě jsme pak kupovali jinde dvě frézie a tři pryskyřníky a tyjo 250 jen to fikne a to to vypadalo, že jsme to urvali někde na mezi, nbo vyndali z koše... to byla taky akce s tou kytkou tyjo... ale máma se nad ní roplývala, tak snad to bylo ok. takovýhle věci ona zase moc nefejkuje. kdyby se jí nelíbila, tak to přešla mlčením.

jinak my jsme se dohodli - respektive já jsem řekla :D - že teď zařídíme místo a termín a případně další věci, který neni potřeba nějak extrovně platit, a na vážno začnem zařizovat až tak v květnu, červnu. to už budem vidět, kolik na to máme peněz. a pokud prostě nebudem schopný vydělat, tak se vdávat nebudu. protože je fakt, že jde udělat svatba za pět tisíc, ale já nechci svatbu kbůli tomu papíru.
si nedovedu představit, že si na sebe vezmu tady svoje světlý šaty, koupim nějakou lepší kytku, prsteny za pár, ráno vstanem, po snídani tam zajdem, pak možná na oěd se svědkama a domů a všechno bude dál jako předtim. takhle to fakt nechci. si myslim, že to musí bejt nějaká událost, aby to byl fakt předěl. aspoň já to tak vnímám.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz