Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
18. února 2010

Svatební deníček II. (aktualizováno)

Se po**ali v kině?!

Tak jsem chtěla mí trochu jasno, jak je to s tím šitím šatů. Všude chtěj obrázek zepředu a zezadu, takže jsem jim poslala tyto

”

”

Asi cokoli bych chtěla, bylo by náročností obdobné.
Jako prej 6000 Kč :-o. To je teda první salon, co mi odpověděl. Ale vyrazilo mi to trochu dech. Furt levnější, než většina půjčovnýho, ale čekala jsem tak tři, čtyři tisíce.
- středně velká půjčovna společenských a svatebních šatů

I s materiálem teda, ale stejně mi to přijde dost. Když jsem si nechávala šít maturitní šaty, tak to bylo v rámci stokorun. Byl to teda hladkej střih beze všeho, ale právě proto jsem si řikala, že tohle se třeba za dva litry ušít dá a další litr, dva na matroš.
Mno, uvidíme další referenšní nabídky.

Ovšem zase na druhou stranu — mám mít za šest a víc něco, co budu mít den na sobě a vrátim to, nebo něco, co sice možná taky budu mít jen jednou na sobě, ale zůstane to na památku dalším generacím :D


Aktualizováno:

AHA! Tak 6000 ještě gut. Teď mi přišel další ohlas a tam je to cca za 7000 + materiál další cca 2000. To nemyslej vážně, přece...
- jde o velký svatební salon s krejčovstvím.

a třetí odpověď:
ušití za 8000 — 9000 + materiál
vždyť to jsou obyčejný šaty, proboha! kolik by pak bylo za skutečný svatební s korzetem, obručema a ozdobama??
- jde o menší krejčovství tu na andělu.Jinak ty šaty při poslání z USA jsou za 3750 Kč. Ale objedávat si takhle nic nebudu. To člověk neví o materiálu, jak mu to sedí, nic. jen pro porovnání.

Komentáře

mám kamarádku (bývalou spolužačku) švadlenu, ta šije levněji. nemáte v zatáčce taky nějakou šikovnou švadlenku?
Maturitní ples? Nechci urazit, ale to už bude pár let zpátky, ne? ceny se od té doby trochu změnily. 6000 za podobný model mi nepřijde nijak hrozné.. půjčovné za kvalitní šaty je dvojnásobné.
jako jo... je fakt ,že maturiťák byl možná před deseti lety :))). stejně mi to ale přijde moc. kdybych si takovýhle šaty koupila v obchodě, tak nemyslim, že budou za 6k.
možná je problém v tom, že jsem se ptala přímo ve svatebním salonu. že od normálního krejčovství by to bylo levnější.

ailyn: tak já se zase bojim svěřit to maloměstský švadlence :(. ale došlo mi, že vedle bejvalý práce má salon jedna pani, i jsem s ní dělala článek. a ta šije třeba i kostýmy pro film a divadlo. ta by mohla bejt dobrá...
Chudinky maloměstský švadlenky... :o) Ale je fakt, že o nikom dobrém v Zatáčce taky nevím. :o) (Což ovšem při stupni mého vykořenění neznamená vůbec nic, dlužno podotknout.)
no počkej.. ty znáš zatáčku? :-o
mimochodem, zatáčka je stejně passé. tam už skoro nejsem a už se vidim v brvách, jak tam jezdim na zkoušky šatů...
já bych se na příští generace vys..., bude to akorát překážet ve skříni, za pár let to bude demóde a generace budou obracet oči vsloup, jen to zahlídnou :D
No znám. :o) Být tam porodnice, řeknu, že je to město rodné. Takhle mám rodné kus jinde, ale životní základnu tam. I když teda už drahné roky žiju ve Prase. :o)
quanti: tak to je spíš takovej bonus, ty generace. ono to holt hlavně vyjde levnější než půjčovný. leda bych měla hodně štěstí.
ale to teď fakt ještě nechci řešit. uvidim před létem.

astma: tak to je pro mě teda novinka!
No, já jsem Ti to sice tuším psala, když ses chystala na to zaheslování, protože to jsem se to čerstvě dozvěděla, ale pánbu ví, kam se to zatoulalo. :o)
A co nějaký ateliér šikovných mladých návrhářek? Hlasovala bych pro ušití, šaty budou opravdu na míru, tvoje - navíc v půjčených bych měla hrůzu, že \"se\" polijou červeným vínem a nedoplatím se na pokutách...
jo, viď...
jsem teď četla diskuzi o psech na svatbě a k fóbii s vínem se přidala ještě fóbie nechutnýho zaneřádění a zatržení drápem, případně roztržení zubem.

mladý návrhářky by mohly bejt fajn... no, vygůglim něco a obepíšu to, uvidim s čim přijdou. mladý návrhářky by navíc mohli bejt invenční a vymyslet něco dobrýho :D. nebo by mi mohli udělat šaty jako diplomku a podělit se o náklady :D. to si asi už moc vymejšlim :))

ale každopádně díky za tip!
samozřejmě, že by mohlY. ne, že mi to azse někdo vmetete do tváře, quanti!
Když na to přijde, mladý návrhářky klidně můžou bejt i šikovný klučíci, tak to \"i\" prostě neřeš. :o) (Žejo, Quanti! :o)))
alejistěže. A jestli myslíte, že nemám nic lepšího na práci, než tady po vás dělat korektury... tak vás asi seznámím s nějakým návrhářkou :D
A co nákup v polsku já si tak koupila skvělý svatební šaty za 2700,-kč a po svatbě je prodala za 3500,-kč :-D prostě skvělej nákup a vím, že tam jezdí nakupovat i salony co půjčujou šaty .
vida, to možná taky stojí za úvahu.
alespon za vílet to opravdu stojí, šatyy přesvědčili i další vdávající se takže za 14 dní vyrážíme na nákupy :-D
a kde koukáte?
a tyhle svatebni saty bys nechtela?
http://ona.idnes.cz..._ona_moda_ves
\"kolik by pak bylo za skutečný svatební s korzetem, obručema a ozdobama??\"

Pronovias šije šaty (co jdou taky do půjčoven) za 70 000 :)
tak pronovias už je nadstandardní. tam už se asi plkatí i za značku/invenci. to neni zrovna dobrej referenční vorek.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz