Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
22. února 2010

První cvičení v Contours

Musim říct, že jsem lehce v rozpaku. Ale chodit tam budu stejně. To na úvod. A teď k věci.

Byla jsem objednaná na dnešek na jedenáct hodin. Byla jsem o tom přesvědčená, ale když jsem tam viděla ten nával, přestala jsem si bejt uplně jistá.
Přišla jsem tam a stála tam u pultíku jak pecka a nikdo si mě nevšímal. Jako co jsem tam měla dělat??
Navíc jsem neměla brejle, tak jsem blbě viděla, takže jsem ani mezi těma ženskejma tam nedokázala vytipovat tu trenérku, na kterou bych se kdyžtak vrhla. Pak jsem zjistila, že je tam hned šatna, tak jsem se šla převlíknout a pak jsem zase čuměla jak trubka u pultíku. Nějakej čas jsem strávila převlíkáním, takže nevim, jak dlouho jsem skutečně prostála u pultu. Od příchodu to ovšem trvalo 10 minut, než se mi začala slečna věnovat. To si myslim, že je docela dost. Chápu, že tam mohla mít jiný lidi. Ale stála jsem tam dost dlouho na to, aby mi přišla říct aspoň to, že holt musim počkat.

Pak teda přišla, tak jí povídám, že si nejsem uplně jistá, ale že bych na dnešek měla bejt objednaná na 11.00. Ona kejvala a usadila mě ke stolku, kde se mezitim uvolnilo místo. Spolu se mnou tam byla ještě jedna paní. Dostaly jsme papír, kde jsme měly vyplnit kde co. Co jsem vyplňovat nechtěla, to jsem nevyplnila, ale paní naproti se vcelku podivovala, že po nás chtěj celkem dost údajů na to, že je to zadarmo. A na to, že jdem na zkušební hodinu do posilovny a už tam možná nikdy nepřijdem, doplnila bych já.

A už to mě teda zarazilo, že jsme tam s tou paní dvě... To jsem nečekala, i když to v podstatě nebyla žádná překážka a nepřipadalo mi, že by se mi slečna míň věnovala, ale zarazilo mě to. Od toho se kua objednávám, nebo nevim, no.

Pak jsme se šly podle pokynů rozehřát na orbitaly, nebo elipsoidy nebo jak to slečna jmenovala — takový ty stoje, kde dole jakoby šlapete a ještě to má nahoře páky na ruce. Prej tak tři až pět minut. Po dvou minutách jsem myslela, že už to nedám, ale pak jsem se nějak chytla a celkem tam strávila sedm minut. Pak už jsem to sama vzdala, protože pani vedle už evidentně neměla sil a slečna pořád seděla za pultíkem.
Když jsem slezla, za chvíli byla u nás. Zajímalo by mě, jestli kdybych tam kroužila 10 minut, jestli by tam pani nechala chcípnout, ale to se můžu domnívat, žejo. Třeba by přišla tak jako tak.

A pak jsme se vydaly na kolečko po posilovacích strojích. K tomu nemůžu mít výtky. Všechno nám ukázala, vysvětlila, zkusily jsme si to, sledovala nás a případně opravovala, dokud jsme to neprováděly správně. Pak nám řekla, že si máme dvakrát projet celej okruh.

Mezi jednotlivýma strojema jsou tzv. aerobní podložky, na kterých se různě poskakuje, jakože běží, posiluje atd. Tam nám řekla, že nám na začátek stačí běh na místě. Ok. Jenže ono je to docela namáhavý pořád cvičit a pak běh a furt dokola. Takže jsem pak ty podložky přeskakovala, no.

Když jsem dokončovala druhej okruh, paní, co tam byla se mnou, už byla oblečená a mazala pryč. Slečna jí ještě odlovila a říkala něco ve smyslu, že je škoda, že jsme si nestačily říct ještě co a jak, paní se vymluvila, že už musí na schůzku a byla pryč. Nevim, nevim, no... Jsem zvědavá, jestli ještě někdy přijde. Takhle bych si svojí první hodinu holt nepředstavovala, to je fakt.

Jinak cvičení jako takový je super. Vážně cítím, jak mám protažený celý tělo a už se těšim, až tam budu běhat na to orbi něco, protože to je fakt fajn. Dřív jsem milovala stepper a tohle je vcelku podobný. Ty stroje taky fajn, prostě víceméně stejnej princip jako jiný posilovací stroje, pohodička.
Během cvičení hraje muzika a každejch 45 vteřin vám zahlásej, že máte změnit stanoviště, takže se všichni zvedaj a posouvaj se o stroj/podložku dál. Po nějakým delším intervalu to zahlásí, že si máte změřit tepovou frekvenci a to je vcelku prča. Všichni ztuhnou a měřej na ruce nebo na krku a je to fakt vtipný pozorovat.
Maj tam takovou velkou tabuli, kde to maj rozdělený podle věku a maj tam počet tepů za těch deset vteřin, co si to máte měřit. Podle toho zjistíte, na kolik procent jedete, a podle toho, jestli chcete posilovat, hubnout nebo utužovat kondici, tak buď přidáte, nebo se klidníte. To je fakt dobrý a užitečný, si myslim.

Mno. když jsem odcvičila, čekala jsem chvíli u pultíku, co jako bude, ale slečna nikde, tak jsem se šla vysmrkat a napít s tim, že kdyžtak půjdu na ten orbiněco. Pak už tam slečna byla, takže jsem se zeptala, jak se měří ten tep a co jako dál, tak mi ještě řekla, že se mám protáhnout a cviky konat podle tabule, co tam maj na stěně přidělanou. A pak si prej ještě na chvíli sednem.
U toho tepu jsme se trošku nepohodly, protože myslim, že nepochopila, co jsem po ní chtěla. Ale ok, nechala jsem to bejt, prej to příště nějak zase projdem, tak buď bude mít příště jasnější mysl, nebo to já líp vysvětlim, nebo tam bude někdo jinej.

Tak jsem se protáhla, pak jsem se šla převlíknout (příště asi využiju sprchu) a pak jsem si s ní teda sedla. V podstatě mi jen ukázala papírek s tim, jaký možnosti členství si můžu koupit, vysvětlila, že musim chodit pravidelně a řekla, že příště už můžu kdykoli. Že mi ukáže, jak se cvičí na těch aerobních podložkách a buď příště nebo až napotřetí se dohodnem, na co bych se při hubnutí chtěla zaměřit a ona mi poradí nějaký speciální cviky a tak.


Kdybych to měla zhodnotit, tak přestože jsem rozpoložená, tak bych hodnotila pozitivně. Zarazil mě totiž jen přístup slečny a to může být čímkoli. Třeba i tim, že jsem měla moc vysoký očekávání, nebo tam bylo hodně lidí a ona je nestíhala všechny obíhat, takže tim se nechci nechat odradit a určitě jdu zase. Asi zejtra.
A cvičení myslim, že je fakt bomba. Jednotlivý stroje fakt procvičej všechno, jsem u toho lehce zadejchaná a zpocená, ale nestihnu se tak unavit, abych už nemohla dál, nebo znechutit, nebo mě nestihne nic akutně bolet, nudit a tak.
Musim si ale rejpnout v tom, že pokud proklamujou, že se vám tam bude celou dobu věnovat trenér, tak by ten trenér fakt měl bejt k dispozci. Když je plno, chápu, že nestíhá všechny oběhnout, pak by tam ale v těch exponovanejch časech měly bejt dvě.
A to, že jsme dneska na tu první hodinu byly dvě, to mi přijde jako velký faux pas. A taky myslim, že když jsem pak dělala ty okruhy už sama, že na mě stejně měla dohlížet, protože když vám to všechno najednou ukáže a pak řekne "jdi cvičit", tak je stejně dost pravděpodobný, že si všechno nepamatujete a něco děláte špatně.

Ale jinak se po tom cejtim fakt dobře, taky už cejtim, že jsem špatně protáhla stehenní svaly, začínaj pobolívat. A fakt jsem měla prima endorfinovou náladu, když jsem odcházela. Určitě tomu dávám šanci a doufám, že narazim i na jiný trenérky.

Tak.
Uvidíme příště!

Komentáře

hm, tak jsem na to zvedava, asi az tam pujdu pristi tyden poprve, tak budu ostrazita :)
ale jsem rada, ze se ti to jako takove libilo, ten pristup slecny trenerky se mi teda moc nelibi, podle toho, co popisujes, ale taky to mohla bejt nejaka lemra, kdyz ti rika, ze ti neco vysvetli az priste, ze kazdou chvili nekde posedavala... asi se ozvu, jestli na me bude takhle kaslat.. a pokud je to tam takhle narvany v 11 dopoledne, tak to nechci videt vecer.. :D
Ahojky narazila jsem na tvůj článek náhodou a musím říct , že mně se cvičení ze začátku taky moc líbilo, ale zjistila jsem ,že je tam narváno opravdu pořád, kolikrát se stávalo, že jsme taky stály v koloně 15-20minut a nemají na teba čas treneři skoro nikdy nebot pořád něco řešej a nebo vysvětlujou novejm. Podotýkám chodila jsem tam celý rok 3 týdně s koleginí.
tak to chápu, že jsi z toho rozpačitá, ale důležitý je, že sis dobře zacvičila a máš z toho dobrej pocit...tak uvidíš, jak se to bude vyvíjet dál...XD
No, já nevím. Dobře zacvičit si může člověk leckde, ale jestli u toho má mít dobrého a pozorného trenéra, očekává se, že o něj trenér opravdu bude pečovat.

Jinak tamto orbihento - nejmenuje se to Orbitrek?
co se týče narvanosti, tak slečna řikala, že je tam plno docela často. ale před dvanáctou se to začalo vyprazdňovat, tak tam příště zajdu na dvanáct a uvidíme, no. v šatně maj nějakej graf, kdy se tam jak chodí. ale ten jsem nějak nestudovala. příště, no.

lenja: to mě trochu děsíš.

ono když je plno, tak to s těma 45 sekundama neni moc dotažený. protože jsou fakt obsazený všechny stanoviště a to je jak zácpa na semaforech. zahlásí se, že střídání, ale než se všichni hnou a vystřídaj a než se do novýho stroju naaranžujete, tak už se zase hlásí, ale vy si holt chcete zacvičit, když už jste se tam dostali a ouha - zácpa je na světě. tady se to teda nestalo, protože uplně plno nebylo. ale dovedu si to živě představit.

jinak je tu hrubým odhadem tak 20 strojů. takže víc než 20 ženskejch je katastrofa a už tak při 15 to musí dost houtnout. dneska jich tam bylo tak lehce přes deset a už jse se necítila uplně pohodlně.
astma: orbitrek to je, ale ona to jmenovala nějak jinak. něco jako orbital. ale možná to jen komolí :D
Orbitrek i Orbital je totéž, jen jiný výrobce a tedy jiná značka. A z popisu ten kruhový trénink vypadá zajímavě, hlavně to popohánění. Já občas ve fitku se až na nezdravě dlouhou dobu zadívám na něco v televizi :-)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz