Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
24. února 2010

Jsem značně rozpoložena

teda musim říct, že po návštěvě svatebního místa jsembyla celkem rozpoložena. Ale po obdržení předběžné kalkulace už jsem přímo zdrcena.

Momentálně mám chuť odložit celou svatbu na zcela neurčito. :/
Na podrobnosti nemám sil.

Komentáře

Ahojky nechci otravovat a co to místo a rozpočet ? .-D prosim prosim jsem zvědavá
místo asi nakonec neřeknu. nechci jim svým rozpoložením dělat špatnou reklamu, protože to si určitě nezaslouží.
ale dali nám rozpočet jen na jídlo a pití 122 000. takže to prostě ne-e.
jako prej se s tim dá hejbat, ale my bysme to potřebovali srazit minimálně na půlku, spíš víc, a to tam zřejmě teda fakt nepůjde. tak nějak mě to vzalo, že teď vůbec nemám chuť nic svatebního řešit :(
Mady, kolik že chcete mít lidí? Jako rozpočet hostiny na 120 tisíc je fakt úlet. My plánujeme 40 lidí na oběd a dalších 10 pak na večer a dle majitele restaurace bychom se měli vejít do 30 tisíc (já raději počítám s 40) - a je v tom ranní raut, oběd, večerní raut a pití! Sice to není Praha, ale maloměsto, ale historický, takže nějaká přirážka tam taky funguje.
Radila bych hledat jinde, neklesat na mysli a nevzdávat to!
tak my bysme nejradši plánovali 60. tohle bylo na 50 lidí.

já jsem právě včera uplně klesla, protože všude si píšou tak 750/os na raut + pití, pán nám včera vysvětlovat, že raut od cca 17.00 do cca dvou do rána znamená tolik a tolik gramů jídla na osobu každou hodinu, že tak to je, jinak nám dojde brzo jídlo a že pití je zase tolik a tolik a že jen to pití bude 800/os, v nejlepším případě 600/os...
mi se tomu nechce věřit, no. kamarádka měla na svatbě raut za 120/os. je fakt, že se to poměrně rychle vyjedlo, ale kdyby toho bylo 2x, 3x tolik, tak je to furt nádherná cena a jídla bylo dost. jenže taky to bylo v hodpůdce, kde já bych to mít nechtěla, no :(. se asi budu muset zamyslet nad typem podniků, který si vybírám, nebo nevim, no. ale mě ti to včera tak vzalo...
včera mi ještě psala paní z místa, který je typově podobný tomu, kde jsme byli. a napsala moc krásnej a vsřícnej mail, s tim, že s tolika hostama nám udělá příjemnný ceny a že raut i oběd můžou bejt od 400 do 1500 a že to záleží jen na nás, co si vybereme a jak se domluvímě a že nám vyjdou vstříc a kdesi cosi.

včera jsem na to neměla sil, ale dneska jsem jí teda napsala s tim, že ale fakt to jídlo a pití do těch cca 40 000 a uvidim, jestli neochladne.

jako 120k mi vyrazilo dech. zvlášť, když na webu maj ukázkovej rozpočet na svatbu pro 30 lidí - sice za 80k, ale s ubytováním, obědem, večerním rautem, uvítacím pohoštěním, květinovou výzdobou!!, poplatkem za obřad!!, hudbou v cene 8k!!, odrtem!! a nevim, co v tom ještě je. tak to mi přišlo super právě.

jsem si řikala - nemáme raut, ale máme víc lidí, nechce ubytování, takže by nás to vyšlo cca na 50k, ale s kytkama, hudbou, dortem... tak to by bylo ideál. asi by si to měli poopravit :/
co se týče pití, tak aby se nám to finančně nevymklo z rukou, tak jsme měli neomezenou konzumaci piva, vína a nealka, ale když chtěl někdo tvrdý alkohol, tak si musel zaplatit na baru!
Tím se hodně ušetří a svatba se ti tak rychle nezvrhne v ožralý chumel lidí! .o)
jarmilko, to je dobrý tip! musím si to zapamatovat. :)
to se nedivím, že seš rozpoložená...
Pár větších věcí musíte nechat zaplatit rodinu, nebo je prostě oželet.. cukroví pro sousedy/celou ves, vejslužky, hostina pro dvacet příbuznejch z každý strany, atp.. si platí rodiče novomanželů, pokud nechtějí, tak to holt nebude.
Neplatit z rozpočtu akce kořalky je skutečně základní pravidlo dodržení rozpočtu každé větší akce, to poradí i v každý hospodě ;-)
tak že bysme platili tvrdej, to mě ani ve snu nenapadlo, protože nebudu ožraly podporovat na vlastní svatbě.

a stejně tak by mě ani ve snu nenapadlo chtít nějaký peníze po rodičích. chápu, že někde je tradice, že něco platěj, ale já nerozumim tomu, proč by oni měli dotovat nějaký moje životní rozhodnutí.
výslužky mi přijdou to samý, co tvrdej alkohol, snad tam ty lidi zvu, aby se mnou sdíleli nějakou radostnou životní změnu a ne proto, aby se mohli opít a aby se tejden nemuseli starat, co ke kafi/večeři. stejně tak koláčky... nechci. nebudu obcházet lidi s oznámením a košíkem koláčků.

jako finance na svatbu si myslim, že jsou fakt naše starost. pokud na to nemáme, tak to nebudeme dělat. takhle to stavim od začátku.
Ňo však už o tom píšeš o dva posty dál. Rodiče mají o svatbě taky nějakou představu, je to svým způsobem i jejich akce. To jim nevyvracej, ale oni musí být připraveni na to, že co chtějí, zorganizujou a objednají, to si taky zaplatěj. A je to tak v pořádku, ne?
ne :)
nechci, aby si na mojí svatbu něco organizovali.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz