Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
5. března 2010

Kde svatbovat?

To je teda děsný rohodování, to vám povím.
Nejdřív jsem myslela na Martinický palác. Patří to rodině mých zatáčkovských spolužaček, velkých kamarádek. Přišlo mi to tam vždycky příjemný, navíc dohadovat se se známýma by přece mohlo bejt snazší.
Jenže mi nedošlo, že pronájem holt něco stojí. I když nám holky nabídly skoro 50% slevu, pořád se to pohybovalo přes 30 000 Kč. Navíc jsem byla trošku zklamaná z velikosti zahrady. Chtěla jsem totiž uspořádat svatbu tam, ale i když má snad 1600 ha, nebo kolik, přišlo mi to jako malá nudle. A nakonec by to možná bylo i víc hogo fogo, než bych uplně chtěla

”.

Druhej velkej tip byla kavárna John & George na Malý straně, u Lennonovy zdi. Už nějakou dobujim, mamlasům, nefunguje web. Interiér je mi totiž strašně příjemnej, strašně rádi tam chodíme a je tam náááádherná zahrada. Opravdu krásná. Objekt, ve kterém je kavárna patří Maltézským rytířům. Od slečny z obsluhy jsme se dozvěděli, že zahradu téměř nepronajímají a když, tak za šílené peníze. Dál už jsme ani nezjišťovali. Škoda.


Přemejšla jsem taky nad Viničním altánem. Jenže nějak se s tím nemůžu srovnat, i když podle zaslanýho rautovýho ceníku by to mělo bejt finančně ok. Prostě mi vadí, že to tam má každej druhej, že bych tam víceméně mohla z domova odjít pěšky, že tam není žádný zázemí — jakože pokoj, kde bych měla chvíli pokoj... chápete?

Jinak je to tam samozřejmě hezký. Ale holt ne moje krevní skupina.

”


Pak jsem oblejzala, co jsem mohla, a narazila na Areál Botanika.

”

Je to kousek za Unhoští a víceméně to splňuje mojí ideální představu. Zajeli jsme tam na návštěvu. Přestože je areál velký, na první pohled mi trochu vadilo, jak jsou tam jedntlivé budovy nahuštěné. Představa provizorního parkoviště pro svatebčany hned vedle obřadního místa a pergoly, kde bych chtěla mít hostinu, mě taky nenadchla.

”

Ale se vším bych se asi smířila, nebýt příliš vysoké ceny za hostinu. Pro 50 lidí nám to vyčíslili na cca 120 000 Kč. Takže zcela mimo náš finanční limit. Škoda.

Ve stejné době jako Botaniku jsem našla podobný objekt — Rezidenci Liběchov. Paní, co se o ní stará, mi napsala moc hezký mail, který dorazil právě ve chvíli, kdy jsem zdrcená četla nabídku Botaniky. Tak jsme se nějak dali do řeči a včera jsme tam dorazili na čumendu.

”

Vila je ve stylu Art deco. Z fotek jsem si nebyla moc jistá, jestli se mi to bude líbit. Působilo to na mě přísně, tmavě... moc to na mě nedýchlo.

”

”

Ale naživo... naživo je to nádhera. Strašně se mi tam líbilo. Má to ducha, je to tam příjemný, teplý, klidný, vyrovnaný... Vážně krásný.

”

Na nabídku ještě čekáme. Dali jsme si strop 55 000 včetně pití a prý to udělají tak, abysme ho dodrželi a přitom nebyli o hladu a na suchu. Ale obávám se, že to pro nás stejně bude nakonc moc. S pronájmem svatebního apartmá, které myslím zdarma nedávají, a s poplatkem za obřad se to navýší o dalších 10 000. Navíc přemnýšlím ještě o další věci — mně se tam líbí. Já mám ráda ten styl, tu dobu, tu hudbu, která k tomu patří. Ale když se podívám na svoje známý... cítili by se tam dobře? A v tomhle neberu argument, že j to můj den a záleží na mně. Protože aby se můj den vydařil, musí se i hosti cítit dobře. Takže uvidíme.

A poslední želízko v ohni je Liškův mlýn.

”

Je sice trochu z ruky — poblíž Orlické přehrady, cca hodinu cesty z Prahy. Ale to mi ani nevadí. Jeden z požadavků na svatební místo byl z mojí strany ten, abych tam nechodila denně okolo, aby každý další ýlet tam byl trochu událost a výprava, což by teda tady bylo na 100%.

Jak jsem viděla ty fotky, když jsem hledala nějaké zajímavé místo ve středních Čechách, hned se mi to líbilo. Prostě to na mě dýchlo. A když jsem začla projíždět jejich stránky, nadchýnalo mě to víc a víc. Nic nóbl, přitom žádná pastouška. Pokoje v pohodě, velkej areál, velká zahrada, velká terasa, bazén... Navíc zajímavá cena co se týká jídla.

Nejsem úplně nadšená restaurací. Přijde mi tmavá a nelíbí se mi dlažba na zemi, kola na zdech...

”

Takžee snad by bylo hezky, aby to mohlo bejt venku, pokud bysme si to nakonec vybrali. Na druhou stranu, hnusný to tam taky neni a po tom, co už jsem prohlídla — všude je něco.
A jinak je to tam vážně moc příjemný.

Vyměnili jsme si s pánem ze mlejna pár mailů a mně se to skutečně líbí. O víkendu se tam jedeme podívat, tak snad se nic strašnýho nestane. Přijde mi to totiž jako ideální místo, který splňuje to, co jsem si na počátku vytyčila, přitom na tom neproděláme jmění a určitě nehrozí, že by se tam někdo necítil v pohodě.

Komentáře

kde svatbovat me dostalo, boze :D jinak souhlas, mlyn nejlepsi, nejhezci, svatbu ve vile si nedokazu moc predstavit, jak u nekoho doma... jinak pamatujes karkulku? ta kdyz se vdavala, tak serovala nejakej mlyn u Karlstejna myslim, taky docela hezkej :)
Ha ha, areál Botanika, taky jsem na něj narazila a líbil se mi (osobně jsme tam teda nebyli, jen co jsem na fotkách viděla), ale ty ceny!!! Už ten rozpočet, co maj na netu je super drahej.
mě to na netu ještě nešokovalo. tam v tom maj dort, hudbu, květinovou výzdobu... snad i obřad myslim. o to větší šok to byl pak :)
jo... a i ubytování. takže samotný jídlo pro těch vzorovejch 30 lidí vyjde snad na 30 litrů.
stopadesátkrát to budu psát :)

na 30 a je to oběd i raut. tak jsem si řikala, že když nechci oběd, zato chci jednou tolik lidí, tak tby to mohlo do padesáti vyjít.
no, nemohlo.
ahoj jane, moc se mi libi jak pises o svem velkem dni, az to jednou prijde na me, tak to projedu vsechno pekne od zacatku :)

diky za sdileni, uplne to s tebou prozivam :))

mimochodem, co udelate s pesakem? jako pejskar me tohle zajima, dostane taky masli?
no jasně :) půjdou za družičky oba dva :D.
buď dostanou mašli kolem krku, nebo maj oba černý obojky, který na nich ani nejsou vidět, tak dostanou mašli na obojek. podle toho, co jim bude míň vadit.

a jinak dík :)
přesně proto to píšu. protože si myslim ,že se to někomu může hodit.
Strašně se mi líbí ta vila! To je úplná paráda, tam bych si připadala jako v nějakým filmu :). Ale ten mlýn taky není špatnej... zajímavé jak píšeš o té kavárně na Malý straně, do té zahrady se dá jít? Musí tě tam pustit, nebo se tam dá jen odněkud koukat...?
ta vila je parádní. fakt mi přišla mnohem zajímavější naživo.
do kavárny se dá jít. je to na velkopřevorským náměstí. vstup je vyloženě hned vedle lennonovy zdi.
zahradu můžeš okouknout, když má v létě kavárna zahrádku. ona to neni zahrada s nějakejma zákoutíma. je to prostě obdélníková zahrada s trávníkem, kolem zdí jsou ppínavý kytky, vysázený normální kvetoucí a je tam nádhernej starej strom, myslim že už i chráněnej, že má takovou tu cedulku.
Hlasuju pro vilu!:)
taky hlasuju pro vilu !!!
\"Protože aby se můj den vydařil, musí se i hosti cítit dobře. Takže uvidíme. \"
A už tě dostali :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz