Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
7. září 2010

Nejlepší zprávy jsou ty nečekané

Od soboty mě pekelně bolí operační oblast. Rozuměj levý bok, levá dolní strana zad a občas i levá část břicha. A když řikám pekelně, myslim fakt pekelně.

Myslim, že mám sníženej práh bolesti. Ale stejně jsem se teď za dobu operace a poté naučila zvládat kde co. Zvykla jsem si, že něco mě bolí furt. Ale tohle je fakt moc. Kolikrát musim hekat nahlas, nebo to bodne tak, že úplně zavyju. Bolí každej pohyb. Když už najdu polohu, kde to jen pobolívá, bojim se pak jakkoli pohnout, aby to zase nebolelo tak moc. Bojim se otáčet, bojim se vstávat. Je to fakt pekelně nepříjemný.

Jala jsem se gůglit a nikde nepsali, že by mě to po operaci mělo jetě bolet. Operační bolesti přejdou za 2-5 dní. Kurva... Začala jsem samozřejmě přemýšlet nad kdečím. Navíc, když jsem byla na CT, zjistili kromě vody v plicích i tekutinu v lůžku chybějící ledviny.

Dneska jsem šla na kontrolní RTG plic, tak jsem si dodala odvahy a zašla jsem i na urologii.
Abyste chápali... po tom, co ze mě už dvakrát udělali hypochondra, se mi tam fakt nechtělo. Ale nakonec jsem se odhodlala. Maximálně ze mě udělaj zase debila, ale aspoň budu vědět, že je to (snad) dobrý.

Čekala jsem asi tři čtvrtě hodiny. Nakonec jsem se dostala k mojemu oblíbenýmu doktorovi a ne panu superpřednostovi, kterej je sice moc pěknej, ale chladnej a sarkastickej. Šla jsem k tomu, co se na mě vždycky směje a mrká na mě, že "to jsme objevili spolu v ambulanci, žejo?" — k tomu, co mě vyšetřoval úplně poprvý s mýma akutníma bolestma a se kterým to všechno začalo.

Byl milej, hodnej, nedělal ze mě blbce, ani hypochondra. Ovšem nepotěšil mě. Prej to jsou částečně skříplý nervy a částečně přeřezaný nervy, co se snažej zase nkam prorůst. Nemá mi na to co dát, musim to vydržet :(.

No a pak zcela znenadání mi sdělil i výsledky histologie, pro který jsem si měla zajít a 16. září.

Sdělil mi to všechno tak pzitivně, že vlastně ani nemám žádný blbý pocity, přestože máma bulela, když jsem jí to pak volala.

Můj nádor byl zhoubný. Ale ze všech zhoubných nádorů si mě vybral ten "nejlepší". Nejmenší riziko metastáz, nejvyšší procento přežití.
Představte si — pětileté přežití 90%!
Stačí sledovat pět let a za tu dobu je z toho venku 90% lidí!!
Vyčíslený riziko metastáz jsem na netu nenašla. Jen to, že je minimální. Metastazuje to, jen když je to pokročilý a to já jsem neměla.

Štěpánek (tak se jmenuje <3 — štěpán veselý) řikal, že to bylo dokonale zapouzdřený, nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo šířit. Tak doufejme. Protože jsem mladá a mladý sledujou, budu chodit do onkologický poradny na pozorování. První termín mám 30. listopadu.
Předtim mi jen vezmou krev a půjdu na RTG, tak se asi opravdu vyhnu všem těm ošklivejm věcem spojenejm s rakovinou.

A snad při všem tom špatným budu mít štěstí a budu mezi těma 90%, který se vyléčej.

V hlavě pořád zpracovávám tu informaci, že jsem měla zhoubnej nádor. Chápete to? Já furt ne. Takový věci se přece dějou jen cizím lidem, ne?

Ne.

Komentáře

holka, to je super zpráva. Člověk by neřekl, jak moc skvělé je, že někdo přijde o ledvinu.
Madlenko, bulim asi jako tvoje mama a drzim pesti, aby tech 90% bylo urcenych i pro tebe! Moc bych ti to prala (sobecky se tesim na tvoji svatbu, tvyho sklibaka a spoustu dalsich pozitivnich novinek). Drz se holka!!!
Já to taky pořád nechápu, i jen to, že to byl nádor (a ještě zhoubnej...). Divím se, že ti toho doktoři neřekli nějak víc...? Jenže oni toho taky asi vědí málo. Nemohlo to být způsobené tím stresem, cos měla loni? Stres tyhle věci dost ovlivňuje, no, je to celý divný :(.
taky se divim, že mi toho neřekli víc. ale co vlastně.

řekli mi, že mi to tam rostlo tak rok. já jsem přesvědčená, že to s tim stresem souvisí. martin řik, že je to blbost. ale já na to věřim.

snažila jsem se si to vyhledat a snad to neni příčina. človk už to v sobš musí mít. ale je to spouštěč.
těžko říct, třeba by se mi to jinak nikdy neprojevilo. nebo až na starý kolena.
Mady, hele, je to vlastně hodně dobrý výsledek! Ledvina je pryč a s ní i nádor, vlastně jsi v pořádku už teď. Devadesát procent je tak velký číslo, že se do něj prostě musíš vejít! Fakt! A taky si myslím, že na takové věci stres prostě MÁ vliv. Jak dlouho se po takové operaci zůstává doma? Nevím, kde jsi teď pracovala, ale fakt se nežeň nikam do stresu, nestojí to za to. A držím dál strašně moc pěsti, ty ale sama víš, že to bude ok.
doma je to na šest až osm týdnů. lidi už bejvaj v pohodě po měsíci. já budu mít ve čtvrtek čtyři týdny po operaci a teda neni to takový, jak jsem si to představovala.

jedna se téměř nehnu kvůli zádům a druhak i kdž mě nebolej, nemůu vůbec rychlejš chodit, ani se rychlejš hejbat. nevim proč, ale nejde to. plouim se jak šnek :).
aha, tak to bude teprv tři tejdny. to jsem měla pocit, že to je dýl :). tak snad za další tejden už to bude zase lepší. jen už aby mě kua pustily ty záda. nemůžu se kolikrát ani nadechovat a mluvit.
Dlouho jsem tu nebyl a nečetl tvůj deník.A ještě nikdy nenapsal žádnej komentář.Drž se.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz