Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
13. září 2010

Dráma

To bylo zas dneska drama...

Mám pořád vodu na plicích, takže mě minulej tejden moje praktická poslala na plicní. Jelikož jsem sotva lezla, vyprdla jsem se na to a šla až dnes.

Myslela jsem si, jak budu chytrá, a šla jsem na polikliniku do Kartouzský, jelikož se mi nechtělo zase do Motola.
Tam mě zase nafotili. Budu asi brzo svítit jako beruška. A voda přetrvává. Prej tam mám litr až dva. A paní doktorka řikala, že nechápe, že už mi s tim dávno někdo něco nedělal a že přece vzhledem k diagnóze se to musí vyšetřit hlavně cytologicky a kdesi cosi.
Vypsala mi papír na plicní kliniku v Motole a zakončila ho slovy "žádám o laskavou hospitalizaci".
A prej, že mi to odsajou.

KURVA!!!

Nechci už do žádný nemocnice. Nechci už žádný zpičený procedury. Chci ležet doma, hrát sims a za dva tejdny odjet na chalupu a tam se rekreovat u krbu!

Šla jsem si teda domů zabalit. Cestou jsme se s =M= ještě stavili na obědě a pak jsem byla tak vyflusaná, že jsem se doma ještě na hodinu natáhla.

Na plicní kliniku jsme dorazili asi v půl čtvrté. Dílem taky proto, že jsme netušili, že je to od hlavní budovy úplně v prdeli, mým tempem asi 20 minut.

Tam nikde ani noha, až jsme v posledním patře narazili na paní doktorku, která vypadá trošku jako Sue Sylvester Sue Sylvester.

Nejdřív nás celkem sprdla, že už maj od tří zařeno a že mě maximálně přijme na lůžkový. Pak s ale přečetla, že jsem po závažném zákroku, jak pak ještě několikrát zopakovala, tkže si mě vzala na lékařskou pracovnu a hodinu si se mnou hrála.

Punkci si rozmuvit nenechala. Ale vysvětlila jsem jí, že ležet tam dneska fakt nechci. Vyšetřila si mě, všechno jsem měla ok. Vzhledem k ukázkovýmu tlaku a super saturaci 98 — 99%
ale vy máte tak strašnej poslech, že nechápu, jak můžete mít tak výbornou saturaci
napsala do zprávy, že pacientka toho času hospitalizaci odmítá a vzhledem k aktuálnímu stavu lze akceptovat.

Zejtra v osm nástup. Doplní boční RTG, udělaj ultrazvuk a pak mi to napíchnou. Prej se to umrtví a bolí to jako injekce. Pevně doufám...
A jestli půjde všechno dobře, budu moct jít zase domů.

Tím "všechno dobře" rozumím krvácivost a zatažení ranky, protože plicní v Kartouzský řikala, že si tam s tim lidi nechávaj jeden až dva dny.

Takže tak.

A pak prej rozbory a konzultace s plicní onkoložkou... Moc se z toho nevzrušuju. Podezření na nějaký rakovinný důvody měli už tehdy na pohotovosti, ale CT nic neprokázalo. Navíc mi přece řekli, že mám maximálně neinvazivní nádor. Vidim to spíš jako mnoho povyku ve výsledku pro nic. Ale chápu, že tam ý vody teda bude hodně, no.
I když Pedince na to kdysi dala MVDr diuretika a byla v pohodě.

Držte mi palce... Propichování půlky těla až do plíce mi přijde jako vrcholně nechutná a nepříjemná věc.


PS: Jestli se mi to povede, hodim vám sem i RTG, abyste se mohli pokochat. Zatim ho nemůžu ničim otevřít.
Kocour, jak ho viděl, tak e na mě okamžitě naštval, že prej jsem hroznej pacient, protože ono to tam vypadá, jak když nemám půl plíce.

Komentáře

Já nechápu, jak se ti tam dostala ta voda? Přece ti operovali ledvinu... divný. No, doufám, že to dobře dopadne, nebudou žádné komplikace a už bude konec nemocnicím.
auč. Tyjo tak snad je to naposled už :/
to je raz dva. ono se to možná nezdá, ale je to dost blízko. ta operace probíhala skoro v celý půlce břicha a po operaci nastoupí vždycky zánět, takže buĎ to může bejt od toho zánětu, že se to tím břichem přeneslo až na plíci.

nebo prej pooperačně, že stačí šťouchnout přes ránici do plíce. je to nějaký choulostivý. a na ten podnět se pak začne tvořit voda.

nebo to taky může bejt reakce na rakovinu. kdy ty cizí buňky zase stimulujou tvorbu vody. ale tak proto mi dělali už před časem CT a nic se neprokázalo.
Ty brďo, tak snad to bude opravdu jen na chvilku a už budeš mít od nemocnic pokoj, zasloužíš si už mít chvíli klid. Myslím na tebe!
Ach jo, to je mi líto, snad si to teď vybereš do zásoby;)
Oni asi povykujou preventivně - lepší, než kdyby si tě nevšímali.
Já myslím, že ty máš tolik duševního temperamentu, bodrosti a smyslu pro humor, že tě to neporazí. Takže se drž.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz