Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
15. prosince 2004

stahují se nade mnou temná mračna

aneb konec semestru se nebezpečně blíží


včera se nás paní dachtler ptala "tak co škola"

"nějak se nám to chýlí" odpověděla sem jí a kolegové se pobaveně zasmáli.

ale znáte to...takovej ten rozpačitej smích s nádechem trochy hysterie.

došlo jim to!

i mně to došlo, když sem minulej tejden dorazila podruhý na polštinu, zjistila, že se dělá prezence a do konce semetru už sou jen dvě hodiny.
džísys!

jestli nedostanu zápočet tak...

mno...vlastně by se nic až tak moc nedělo. holt bych příští rok nejela do polska. doma bych řekla, že mě nevybrali a nazdar. jenže... :/

jako vždycky si nedokážu předstvit, že se začnu nějak soustavně učit. dějiny polska a rusky sou pro mě už teĎ noční můrou, stejně tak jako dějiny západní evropy.
až mě pan rak v kabinetě mezi mraky cigaretovýho kouře vyzve, abych mu charakterizovala situaci v německých státech na počátku 19. století...už teď mě oblejvá pot!

navíc potřebuju udělat zkoušku z angličtiny.

a na to ostatní radši ani nemyslim.

jj...a to sem do tý školy letos chodila víc než kdy jindy. problém bude ale asi v tom, že zatimco jindy mi poznámky pučili zodpovědnější spolužáci, tak teď sou všichni buď v trapu, nebo choděj na jiný přednášky.

achjo...už aby byl konec února!

Komentáře

taky si na to zive pamatuju. Zkouskovy je na vs to nejhorsi ...
Na druhou stranu celkove vzato je vs fakt pohoda - muzu si to dovolit rict, jiz sem nejakou dobu v prac procesu a nekdy si nostalgicky vzpomenu :-)
Drzim palce at to zvladnes a hlavne chvalim blog, je vazne moc ctivej :-)

tucan
kdybych mohl s tím polskem / polštinou pomoct - řekni jak! sám budu rád, protože mě v květnu podle všeho čeká velká státnice z polštiny (na kterou si ale absolutně netroufám a mám z ní větší vítr jak z magisterských zkoušek)...
tucan:
díky za povzbuzení i za pochvalu

adam:
polština bude asi ten nejmenší problém. teda doufám..
neni tam nic, co by se nedalo naučit, jen na to najít čas. i když včera, když sem tak listovala částí učebnice, kterou vlastnim, tak sem si řikala, že tě asi požádám o jedno brněnský odpoledne :)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz