Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
20. prosince 2004

do třetice všeho zlého?

aneb jedna radost za druhou

v neděli po obědě sem dorazila do rodného hnízda a musim říct, že mě poněkud zarazila poklidná a tichá atmosféra. obvykle se totiž naši dohadujou s babičkou nebo bratrem a podobně.

na můj pozdrav se mi dostalo milého "ahoj" a tak sem jen pokrčila rameny a šla si vybalit do pokoje.

když sem jedla ohřátej oběd, prošel kolem táta a řiká mi:

"tak nám ukradli auto"

"co?? to jako fakt? mami...? nám ukradli auto?"

odpovědi se mi nedostalo a tak sem se zeptala bráchy a prej fakt jo a neni to žádnej uvítací vtip :-o

stalo se to ze soboty na neděli v půl jedný a ačkoli maminka vykoukla z okna hend, jak slyšela startovat náš motor, brácha vylít na ulici a uviděl světla našeho renaultu laguna ješttě na rohu ulice, auto bylo za minutu v prachu.

táta samo hned volal na policajty, ty s nim ale jen o půl hodiny pozdějc sepsali protokol a řekli, že se ozvou do tří měsíců. ale ať ani nedoufá.

a tak je maminka uplně mimo sebe, protože doteď si dělala hlavu jen z dluhu ve spořce a z toho, že táta kvůli ní šel dělat jinou práci, kdy je sice častějc doma, ale zase bere pomalu o 15 000 míň, a teď má starosti ještě s tim, že nás takhle hnusně okradli.

jo...možán si řeknete, že auto neni v životě nezbytnost, a taky že neni, ale když ste zvyklý ho odjakživa mít, jezdíte s nim na nákupy, za příbuznejma, ve vlaku ste neseděli možná 20let, nejste zvyklý se časově omezovat, čekat na spoje a já nevim, co ještě, jezdíet autem na zahrádku, která sice pěšky moc daleko neni, ale je furt dost daleko na to, abyste tam a odtamtud vláčeli něco jen tak v ruce...
a když splácíte půjčku 100 000, váš manžel kvůli vám nechá dobře zaplacenou práci, takže žijete od vejplaty k vejplatě a pak vám před vánocema ukradnou auto pořád ještě v hodnotě tak 200 000 (prej, tomu já zase nerozumim), tak to váš pak rozbrečí i to, že při umejvání oken rozbijete skleněnou dózičku, jako mojí maminku dneska dopoledne.tou ruhou radostí je, že máme v bytě myšku. ano..živou myš. jí sme ještě neviděli, zato její exrementy přítomnost dokazují bezesporu.
řeknete si:
to neni zase až tak strašnej problém. a já taky myslim, že to neni až tak hrozný. ale protože se u nás snažej rodiče vytěsnit tu záležitost s autem, tak se na myší problém upínaj víc, než by to dělali jinak a řešej to od rána do večera.
navíc má maminka strach, že myš vyleze zpoza linky a začne nám ohryzávat sedací soupravu a pod.

jo...máme sice šest koček, ale lovecký pudy sou v nich asi nějak potlačený a tak se jejich lov myši omezuje na čumění do míst, ked myš zrovna šramotí.

a do třetice?

to už nezbejvá jen čekat, co příde. doufám, že to nebude nějaká jobovka.

tož tak

Komentáře

mi parkovalo auto, moje, pred oknem, cca 3 m, bydlel jsem v prizemi; na vesnici, lisky tam davaji dobrou noc a v noci mi vymlatili okynko a ukradli radio

pcr prohlasili, ze to dokazi potichu, pres mokrej rucnik

hmm, mam stesti, zavreli by me, nebot bych ho zastrelil

hlavne, ze jsme zdravi. pekny svatky preju
ruce by těm hajzlům měli. Fakt už to není možný ....
Co se týče tý myšky, tak mi jí tu máme taky ... a dokonce myslím že i víc :-( (a nejvic jim chutnaj naše čokolády) a ta naše bestie s tím taky nic nedělá. Akorát tu shodí a rozbije na co přijde, místo aby lovila ty malý hlodavce. Akorát si říkam, odkud se ty myšky berou?

P.S. Moc děkuju za bráchu ...
to mě mrzí, vážně tý sebrance sekat ruce

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz