Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
30. prosince 2004

čtvrteční vstávání

aneb když bolí zuby


ráno v šest mě vzbudila maminka, když mi do postele vsunula studenou, mokrou a kroutící se bobšu.
nevzmohla sem se ani na "co je?"

podívala sem se na ten uzlíček, kterej se najednou začal zmítat v jakýsi zuřivý křeči a vydával srdcervoucí zvuky.

"bobinko...co je?" promluvila sem na ní konejšivým hlasem a začala sem jí hladit. bobša plakala a kňučela a tlapkama si drásala tlamičku.

to už sem jednou zažila. loni na vánoce, kdy to vydržela dělat několik hodin a já se jí zoufale snažila pomoct. myslela sem, že něco spolkla, že má něco na zubu, že si do tlamičky něco zapíchla. bylo to prostě bolení zubů.

nevim, co tentokrát maminka chtěla naznačit tim, že mi jí hodila do postele..
vstala sem, vzala plačící bobešku do náruče a mazala do kuchyně, kde máme prášky první pomoci. půlku sem do ní naprala a vzala jí zpátky do postele, kde sem jí utěšovala.

přitiskla se ke mně, zrychleně funěla a třásla se o stošest. sem tam kvikla, ale po půl hodině už to konečně vypadalo líp. konečně na sebe nechala pořádně šáhnout a tak sem se jí podívala do pusy a zjistila, že má skoro vyviklanou stoličku vlevo nahoře. začala pomlaskávat a skřípat zubama. asi se snažila dostat zub ven. visel už jen na kousíčku, tak sem se nadechla, vydechla, strčila jí ruku dovnitř, vzala zub a chtěla trhnout. ale drží víc, než by se zdálo a já ho vytrhnout prostě nedokážu.

tak sme tak ležely a já jí furt hladila, až přestala i tak hrozně rychle dejchat a kolem devátý, když sem zavolala na veterinu, abych zjistila, že maj až do třetího dovolenou, sme konečně zase usnuly.

teď spinká vcelku spokojeně. ukazuje i pupík a potichu odfukuje, takže snad prášek zabral a nic jí nebolí. ale ten zub by potřeboval ven. snad to zvládne táta, až večer příde z práce.

Komentáře

Ještě, že už máš s péčí o individua s bolavými zuby takový zkušenosti. Hlavně ji nepředávkuj, děvče. :-*
Doufám, že někde najdu pokračování tohoto příběhu...teda to jsou blogy..zašlápnutá myška, kočička s vyklajícím zoubkem:o))
kočička? teda tazinko....bobša je přece pejsek :)
a pokračování si psát nebudu. táta jí zub vytrh a od tý doby zase běhá jako čamrda ;)

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz