Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
4. ledna 2005

ženy pro měny

aneb zase jednou v kině


minulý týden v úterý sme s =M= zase jednou zavítali do kina.
nevim, neivm, ale asi se začnu bát, že už nebude chtít chodit na filmy, který vybírám já.

ženy pro měny mě docela zklamaly. když sem několik týdnů předtím viděla sestřih z filmu a rozhovor se scénáristkou erikou hníkovou, těšila sem se, až vpluju do kina, uvelebim se na sedačku a uvidím zajímavý dokument o ženách, jejich výmyslech a výstřelcích.

scénáristka sledovala život několika žen v průběhu asi jednoho roku. jednalo se tím pádem o takzvaný sběrný dokument, které mám ostatně nejradši. nojo...jenže...

to, co mělo v sestřihu spád a vypadalo setsakra zajímavě pak ve filmu vyznělo plytce, rozmělněně, nezáživně, prostě zbytečně zdlouhavě a necelistvě.

přitom obsah sám o sobě byl určitě zajímavý. stejně tak jako u zlodějů pamět musím i tady konstatovat, že námět a sesbíraná látka šly dát dohromady určitě líp než jak se stalo.

možná mojí kritice přispívá i fakt, že sme se na ženy šly podívat do malýho sálu světozoru, zbyly na nás místa už jen v první řadě a mně se opravdu nesedělo dobře. na nohy sice místo bylo, ale sedačky by i tak měly být vyšší a hlubší, chybí místo pro opření hlavy...po necelý hodině už sem měla zdevastovanýho celýho člověka a nevěděla, jak si sednout. utěšovalo mě jen to, že o pár sedadel vedle seděl brauzr, kterej má aspoň o pětadvacet cm víc než já a tak musel i o pětadvacet cm víc trpět.
to, že se nám nekoukalo pohodlně sme si ostatně po skončení dokumentu smutně odkejvali.

tož tak...nebylo to špatný, ale doporučit vám to asi nemůžu. leda byste byli hodně zapálený a chtěli vědět, proč si paní....asi helena? nebo milada? nebo olga? už nevim...nechala nejdřív modelovat prsa, pak zvětšovat, pak znova upravovat a pak nemohla žít bez dalšího zákroku, kterej by jí pravý prsí dvorec zmenšil o dva milimetry nebo pokud byste chtěli věědt, jak paní...magda?...došla k poznání, že jediným způsobem, jak hubnout neni polykání milionu druhů hubnoucích prášků, nebo poslouchání hubnoucího CD skoro za tisíc korun, ale jednoduché a levné: nežrat :)

Komentáře

Mady, vždyť to byl školní projekt. Musíš na to koukat tak, že ses dívala na něčí diplomku. Podle mě to bylo zajímavý, i když trochu hollywoodu by tomu filmu určitě neublížilo.

Časosběrný dokumenty jsou dost ošemetný. Představ si, že rok filmuješ pět lidí, a pak zjistíš, že se nic zajímavýho nestalo, ale už jsi promrhala tolik času a peněz, že to prostě sestříhat musíš. ;-)
No vidíš, M se to nakonec líbilo...:o))
v první řadě nedám dopustit. Ten pocit, že to vidíš z celého kina úplně první... :)))
to =M=:
nojono...já bych to tak brala, jenže:
když je to jen diplomka, proč s tim teda tak vehementně lezou do kin? proč tomu udělali takovou kampaň? když už se něco takhle inzeruje, tak očekávám nějakou kvalitu.
a teď teda nechci říct, že to bylo nekvalitní...dyť mně se to nakonec taky líbilo...ale ten SPÁD, ten mi tam teda chyběl.
to tazinka:
a víš, že se mi ulevilo? :)
kdybych to byla věděla ráno, možńá byla i tak kritika mírnější
to sharkan:
kdybys tam seděl celou dobu s krkem v záklonu s páteří do podivnejch oblouků a nohama vytrčenýma metr před sebe, tak bys dopustit dal. tomu věř!
nojono..tak sem to aspoň viděla z celýho kina první no...to mě utěšilo :D
Nejlepší by bylo lehnout si na zem. :-)
nebo do postele a nekoukat na to v kině ale doma.
jj...
jenže to by pak nebylo vončo už vůbec :/
Taky jsme byly ve Světozoru a musim říct, že se mi to líbilo... Dostala mě hlavně ta slečna s koupelnou vypadající jako drogerie...
mně se to taky líbilo
nečekala jsem, že to bude taková sranda
i když ty ženský problémy jsou většinou dost zábavný:)
to gu4n0:
jo...tak byla dobrá
"já vám ukážu, jak si bělim zuby, jó?" :)
to sistr:
a tak já nemůžu říct, že se mi to nelíbilo...ale prostě to zklamalo moje očekávání. kdybych šla do kina a neviděla sestřih a neviděla rozhovor s erikou hníkovou o filmu a nečetla o tom něco, tak bych nic nečekala a líbilo by se mi to určitě víc. takhle sem prostě jen čekala něco jinýho, lepšího.
ale neřikám, že to nebylo dobrý...to ne

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz