Nějak bylo, nějak bude

Z deníku Jane
4. ledna 2005

přecházení kolejí zakázáno

aneb jaký to je, když vám před očima vlak přejede člověka

to naštěstí nevim, ale pokaždý se bojim, že to zažiju, možná i na vlastní kůži.

už nějakej ten pátek přecházim koleje, místo abych chodila podchodem, protože to pak mám domů o pět minut kratší. když tak přecházim, tyčí se přede mnou varovné cedule přecházení kolejí cestujícím zakázáno. tak si je pokaždý všechny přečtu, usměju se a du dál.
měla sem i období, kdy mi to bylo naprosto jedno, jestli vlak pojede nebo nepojede. koukala sem zarytě do země, nehleděla vlevo ani vpravo a kolikrát na mě vlak vyjíždějící ze stanice houkal, ať si popoběhnu. teď už mám ale zase to období, kdy mi stojí za to se předem rozhlídnout.

pracovníky naší zatáčkovský železniční stanice už ale asi začalo štvát, že cestující cedule ignorují a tak, když sem dneska vystoupila z vlaku, šlo pořád dokolečka hlášení:

žádáme cestující, aby využívali podchodů a nepřecházeli koleje. žádáme cestující, aby využívali podchodů a nepřecházeli koleje. žádáme cestující...

a tak pořád dokola. když nikdo nedbal a polovina lidí z vlaku si to šinula přes koleje, ruply jedný pracovnici asi nervy a promluvila značně naštvaným hlasem žádáme cestující, aby v zájmu vlastní bezpečnosti NEPŘECHÁZELI KOLEJE a POSLOUCHALI HLÁŠENÍ a ČETLI CEDULE! DO STANICE ZA CHVÍLI VJÍŽDÍ VLAK!!!

hmmm...tak sem se zastavila, koukla směrem k podchodu, pak zase směrem ke kolejím, a když sem zjistila, že sem jediná z davu, kdo zaváhal, nechala sem se unášet dál v nepovoleném směru.

když pak navíc hlásili příjezd rychlíku z hlavního nádraží, pomyslela sem si, že už se tu zmůžou jen na výhružky, protože vlaky od prahy přijížději z opačnýho směru než kam se neposlušní cestující vydávaj na přecházení kolejiště.

tož tak :)

Komentáře

Třeba někdo přecházel koleje na druhý straně. ;-)

Když jim to vadí, ať tam postavěj plot.
inspirace: co tak nějaké malé milé minové pole
tak dlouho se křičí vlk, až tě vlak zajede :)
No, já bych se s vláčkem potkat na kolejích nemusela...tak tvrdou hlavu nemám, i když jsem beran...:o))
já si řikám, že je tam vidět daleko široko, tak co...
možná někdo nerad vidí, že pak chodim temnou uličkou zadem, jenže ono je to bezpečnější, než chodit předem přes pěší zónu, protože tam nechodí skoro nikdo. holt to při stavění blbě vymysleli.

Přidat komentář

  • Deníček Jane Doe používá webhosting Pueblo.
  • TOPlist

  • Bloguje.cz